Być jak prorok?

Takie jest świadectwo Jana. Gdy Żydzi wysłali do niego z Jerozolimy kapłanów i lewitów z zapytaniem: Kto ty jesteś?, on wyznał, a nie zaprzeczył, oświadczając: Ja nie jestem Mesjaszem. Zapytali go: Cóż zatem? Czy jesteś Eliaszem? Odrzekł: Nie jestem. Czy ty jesteś prorokiem? Odparł: Nie! Powiedzieli mu więc: Kim jesteś, abyśmy mogli dać odpowiedź tym, którzy nas wysłali? Co mówisz sam o sobie? Odpowiedział: Jam głos wołającego na pustyni: Prostujcie drogę Pańską, jak powiedział prorok Izajasz. A wysłannicy byli spośród faryzeuszów. I zadawali mu pytania, mówiąc do niego: Czemu zatem chrzcisz, skoro nie jesteś ani Mesjaszem, ani Eliaszem, ani prorokiem? Jan im tak odpowiedział: Ja chrzczę wodą. Pośród was stoi Ten, którego wy nie znacie, który po mnie idzie, a któremu ja nie jestem godzien odwiązać rzemyka u Jego sandała. Działo się to w Betanii, po drugiej stronie Jordanu, gdzie Jan udzielał chrztu.

J 1,19-28

Czy mogę mieć poczucie, że moje życie, moje postępowanie, moja wiara okazywana w codziennym postępowaniu, prostuje poplątane drogi spotykanych ludzi?

Panie, spraw, bym była narzędziem Twojej miłości!

Perły Słowa

4 odpowiedzi do artykułu “Być jak prorok?

  1. Maria

    Mirello… jestem przekonana że tak jest, cytuję: „moje życie, moje postępowanie, moja wiara okazywana w codziennym postępowaniu, prostuje poplątane drogi spotykanych ludzi”;
    na tym tez polega ewangelizowanie przez nas, zwykłych ludzi… :))

  2. Mirella Autor

    Tak to odbieram Mario:) Nasz Pan ubogaca mnie, obdarza swoją miłością… kiedyś chowałam się głęboko ze swoją wiarą, bo najpierw myślałam, że to dziwne, tak obnosić się…potem byłam chyba trochę pyszna i myślałam „ja to mam wiarę, nie to co ci inni”… A teraz wiem, że Pan oczekuje, żeby wychodzić do ludzi, dzielić się światłem, wspólnie szukać właściwej drogi, wspólnie przeżywać radość…odnajdywać Boga w innych:)) i pozwolić, żeby inni odnajdywali Boga we mnie:))))

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

rfwbs-slide

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij