Arab gotowy umrzeć za Jezusa, pełen mądrości Ducha – świadectwo Mohammada Yamout


Wychował się jako dziecko ulicy w Bejrucie. Ojciec, Palestyńczyk, opuścił rodzinę zanim się urodził. Mama pracowała bardzo długo. Odwiedzał co niedzielę szkółkę niedzielną w zborze Ewangelickim. Zgromadził ogromną ilość Biblii. Aż kiedy miał 14 lat dostał łaskę zrozumienia kim jest i jaka jest przyczyna zła w świecie. Pojął prawdę o grzechu i że odpowiedzią jest Miłość, którą Bóg obdarzył nas w Jezusie. Prosił w nocy o pomoc Jezusa i dostał Pokój i ogromną energię. Nie mógł przestać o tym mówić! Jego dalsza historia jest bogata i fascynująca. Z powodu zagrożenia życia zaproponowano mu studia w USA. Pojechał tam i mógł zostać. Jednak wrócił by głosić Ewangelię w Libanie! Przeżył wewnętrzną walkę miedzy miłością do Jezusa i chęcią robienia biznesu… Po walce wewnętrznej wybrał głoszenie Ewangelii w Jamie Diabła – Tyrze.

Wzywa Kościół do okazywania miłości muzułmanom na Bliskim Wschodzie, bo teraz drzwi do nawróceń z Islamu są otwarte. Jedynie w chrześcijaństwie jest miłość i okazując ją pomagamy ludziom przyjąć prawdę Ewangelii. Ludziom bardzo zranionym, bo w imię Islamu tyle zła się dzieje. Bardzo mądrze opowiada o gotowości śmierci za Jezusa, jeśli Pan uzna, że czas na odejście do jego domu.

Wielkie nauczanie i autentyczne świadectwo!

Angielskie napisy dla słabiej znających język 🙂

Perły świadectwa

Strona Yamout na FB 

Konto na Twitterze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

rfwbs-slide

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij