Bł. ksiądz Bronisław Markiewicz

Bronisław Markiewicz urodził się 13 lipca 1842 r. w Pruchniku koło Jarosławia. W 1863 r. wstąpił do seminarium duchownego. We wrześniu 1867 r. przyjął święcenia kapłańskie. Został skierowany do pracy duszpasterskiej w Harcie i w katedrze przemyskiej. Pragnął poświęcić się pracy z młodzieżą, dlatego podjął dodatkowe studia z pedagogiki, filozofii i historii. W listopadzie 1885 r. wyjechał do Włoch i tam wstąpił do salezjanów. W marcu 1887 r. złożył śluby na ręce św. Jana Bosko.W marcu 1892 r., za pozwoleniem przełożonych, powrócił do Polski i został proboszczem w Miejscu Piastowym (koło Krosna). Otworzył Instytut Wychowawczy, troszczył się o pobrany plikmaterialną i zawodową przyszłość podopiecznych. W 1897 r. założył dwa nowe zgromadzenia zakonne pod opieką św. Michała Archanioła, oparte na duchowości św. Jana Bosko. Zostały one zatwierdzone dopiero po śmierci założyciela – gałąź męska w 1921 r., a żeńska – siedem lat później.Bronisław Markiewicz, wyczerpany pracą, zmarł 29 stycznia 1912 r. W 1958 r. rozpoczął się jego proces beatyfikacyjny. Zakończył się on uroczystą beatyfikacją, dokonaną w Warszawie przez delegata papieskiego, kard. Józefa Glempa, w dniu 19 czerwca 2005 r.

 

To sucha notatka biograficzna. Sięgnęłam do internetu by dowiedzieć się, kim był ks.Markiewicz.  Podczas tegorocznych wakacji odwiedziłam Miejsce Piastowe i zobaczyłam kamień  z wyrytymi słowami proroctwa, przekazanego przez Anioła Polski Błogosławionemu.proroctwo

Wy, Polacy, przez niniejszy ucisk,oczyszczeni i miłością wspólną silni,poniesiecie ratunek innym narodom i ludom. Bóg wyleje na was wielkie łaski i dary, wzbudzi między wami ludzi świętych i mądrych.Najwyżej zaś Pan Bóg was wyniesie, kiedy dacie światu WIELKIEGO PAPIEŻA.

Pięknie o tej niezwykłej osobie i jego proroctwach pisze ks. Sylwester Łącki CSMA

Artykuł w katolik.pl

 

anioł1anioł2anioł3

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

rfwbs-slide
Przejdź do paska narzędzi