Przejdź do paska narzędzi

Bóg jest światłością, a nie ma w Nim żadnej ciemności

(Jr 7,23-28)
To mówi Pan: Dałem im przykazanie: Słuchajcie głosu mojego, a będę wam Bogiem, wy zaś będziecie Mi narodem. Chodźcie każdą drogą, którą wam rozkażę, aby się wam dobrze powodziło. Ale nie usłuchali ani nie chcieli słuchać i poszli według zatwardziałości swego przewrotnego serca; odwrócili się plecami, a nie twarzą. Od dnia, kiedy przodkowie wasi wyszli z ziemi egipskiej, do dnia dzisiejszego posyłałem do was wszystkich moich sług, proroków, każdego dnia, bezustannie, lecz nie usłuchali Mnie ani nie nadstawiali swych uszu. Uczynili twardym swój kark, stali się gorszymi niż ich przodkowie. Powiesz im wszystkie te słowa, ale cię nie usłuchają; będziesz wołał do nich, lecz nie dadzą ci odpowiedzi. I odezwiesz się do nich: To jest naród, który nie usłuchał głosu Pana, swego Boga, i nie przyjął pouczenia. Przepadła wierność, znikła z ich ust.

Kontrast ogromny … Dobroć Boga i niesamowita głupota ludzi. My mamy tę samą pokusę. Zły nam mówi, że bez Boga lżej lub kieruje nasze spojrzenia gdzie indziej. Czasem kłamie, że Pan nie działa i nas zostawił samych… Kiedy prawdą jest nieustanna rzeka miłości i dobra płynąca do nas od Ojca. Pozostańmy w świetle! Nie pozwalajmy kraść sobie czasu i łask!

Perły Słowa

2 odpowiedzi do artykułu “Bóg jest światłością, a nie ma w Nim żadnej ciemności

  1. Mirella

    Nieustannym zadaniem szatana jest utwierdzanie człowieka w przekonaniu, że Bóg go nie kocha…człowiek, któremu wmówiono, że Bóg to tylko przykazania, że Bóg to zamordysta, przestaje przyjmować dobro, miłość, prawdy, Boże znaki. Taka ślepota to już krok do czynienia grzechów, bo zły potrafi pokazać je jako wolność od nakazów Boga.
    Do mnie należy głoszenie o tym, jak wróciłam do życia, by inni też mogli wrócić

    1. Tomasz Autor

      Już Ewie szatan sugerował, że Bóg zakazał spozywania owoców z KAŻDEGO drzewa . Bóg jest dawcą dobra, a jego rzeczywiste przykazania (Bo zły i je potrafi przekręcać) chronia nas .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

rfwbs-slide