Przejdź do paska narzędzi

Czy Boga trzeba się bać?

Kiedy uświadomimy sobie, że Bóg JEST, to poczucie lęku przed jego potęgą  bywa naszym udziałem  na początku drogi ku mądrości i życiu.

Kiedy poznajemy Pana lepiej zaczynamy rozumieć jego Miłość i sami uczymy się kochać. Miłość usuwa lęk 

 „W miłości nie ma lęku, lecz doskonała miłość usuwa lęk, ponieważ lęk kojarzy się z karą. Ten zaś, kto się lęka, nie wydoskonalił się w miłości.”

1 Jana 4.18

Można  rozumieć bojaźń Bożą  jako świadomość   potęgi  i wszechmocnej  Sprawiedliwości Boga.Tego  nie zmienia miłość, ale zmienia się znaczenie . Potęga kochającego Boga staje sie nasza obroną, a jego Sprawiedliwość częścią Jego chwały.

A Sąd, któremu będziemy podlegać?

Dwie myśli:

„Dlatego przepasawszy biodra waszego umysłu, /bądźcie/ trzeźwi, miejcie doskonałą nadzieję na łaskę, która wam przypadnie przy objawieniu Jezusa Chrystusa”

1 List Piotra 1:13

Mamy mieć doskonałą nadzieję na miłosierdzie w dniu Sądu! Oczywiście kiedy żyjemy zgodnie z wolą Ojca. Będziemy tak żyć jeśli:

„Wytrwajcie we Mnie, a Ja /będę trwał/ w was. Podobnie jak latorośl nie może przynosić owocu sama z siebie – o ile nie trwa w winnym krzewie – tak samo i wy, jeżeli we Mnie trwać nie będziecie. Ja jestem krzewem winnym, wy – latoroślami. Kto trwa we Mnie, a Ja w nim, ten przynosi owoc obfity, ponieważ beze Mnie nic nie możecie uczynić”

Ew. Jana 15:4,5

W Obecności Pana jest światło, napomnienie, wychowanie, moc, uleczenie i …wydawanie owocu! Chwała niech będzie Panu w jego miłosierdziu dla nas! Mamy wszelkie powody do podążania za Nim z radością i wiarą:)

Współczesny świat często żyje jakby Boga nie było, a nawet tworzy prawa wbrew woli jedynie sprawiedliwego Prawodawcy.  Bez nawrócenie, to autostrada do nieszczęść i śmierci…

Artykuły o wierze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

rfwbs-slide