Doskonała Ofiara Chrystusa

Dziś Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. On to, umierając na Krzyżu, złożył Ofiarę Doskonałą, odkupił nas swoją Krwią, Krwią Nowego Przymierza Boga z ludźmi. Taka była cena za grzechy świata… Jezus zniósł ofiary Starego Przymierza. Od tamtej pory na każdej Eucharystii, sprawowanej na pamiątkę tamtego Wydarzenia, dokonuje się ofiara bezkrwawa.

Niemożliwe jest, aby krew cielców i kozłów usuwała grzechy. Przeto Chrystus, przychodząc na świat, mówi:

„Ofiary ani daru nie chciałeś,
aleś Mi utworzył ciało;
całopalenia i ofiary za grzech
nie podobały się Tobie.
Wtedy rzekłem: Oto idę –
w zwoju księgi napisano o Mnie –
abym spełniał wolę Twoją, Boże.” (–› Ps40,7‐9)

Usuwa jedną ofiarę, aby ustanowić inną. Na mocy tej woli uświęceni jesteśmy przez ofiarę ciała Jezusa Chrystusa raz na zawsze. Jedną bowiem ofiarą udoskonalił na wieki tych, którzy są uświęcani. Daje nam zaś świadectwo Duch Święty, skoro powiedział:
„Takie jest przymierze, które zawrę z nimi
w owych dniach, mówi Pan:
dając prawa moje w ich serca,
także w umyśle ich wypiszę je.
A grzechów ich oraz ich nieprawości
więcej już wspominać nie będę. (–› Jr31,33n)
Gdzie zaś jest ich odpuszczenie, tam już więcej nie zachodzi potrzeba ofiary za grzechy.

(Hbr 10, 4‐10.14‐18)

Jezus jest Najwyższym i Wiecznym Kapłanem. My jesteśmy ludem kapłańskim, tzn. sami możemy ofiarować siebie Bogu. Czy to znaczy, że nie potrzebujemy kapłanów? Ależ nie!!! Potrzebujemy ich jak najbardziej. :)))

Są naszymi pasterzami i szafarzami Sakramentów. Kapłaństwo sakramentalne jest wielkim Darem dla Kościoła. I jest to Dar Jezusa! W rękach kapłanów Chleb i Wino stają się Ciałem i Krwią Chrystusa. Przez nich też Bóg odpuszcza nam grzechy, bo choć uświęceni przez Ofiarę Chrystusa jesteśmy… grzeszymy nadal i aby żyć w Łasce, korzystać z Sakramentu Pokuty i Pojednania powinniśmy i musimy 🙂

Odpowiedź do artykułu “Doskonała Ofiara Chrystusa

  1. Tomasz

    Jezus prosił Ojca, aby odsunął od niego ten kielich, jeśli to możliwe… Ojciec by wysłuchał prośby Syna, jeśli byłaby inna droga zbawienia.

    Zastanawiałem się dlaczego… Jeden wymiar chyba widzę. Odpadnięcie ludzkości od Boga nastąpiło przez brak wiary w czyste motywy Stwórcy. Nic poza Krzyżem by chyba tego nie zmieniło. Najgorsze, że wydaje się, że niektórym nawet on nie wystarcza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

rfwbs-slide

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij