Jacques Verlinde, czyli droga od Jezusa przez naukę i medytację transcendentalną, do Jezusa!

verlinde2

Jacques Verlinde

Mało kto w swoim życiu tak dokładnie sprawdził kłamstwa postępu uwodzące ludzkość w wieku dwudziestym niż Jacques. Niezwykłe w jego historii, że on jako dziecko miał prawdziwe życie chrześcijańskie. Uwielbiał adorację Jezusa, a jednak uległ huraganowi krytyki wiary w wykonaniu filozofów modernizmu. Uwierzył kłamstwu, że pełnia życia może być tylko osiągnięta po porzuceniu religii. Jednak szybko poczuł pustkę „wolności” od wartości, utożsamianych z zakazami. Praktykował nauki przyrodnicze, ale to było za mało. Postanowił szukać pełni w
religiach wschodu. Stał się uczniem Maharish iMahesh Yogi.

220px-MaharishiMaheshYogi-06

Maharishi Mahesh Yogi

Uczniem stale towarzyszącym twórcy metody Medytacji Transcendentalnej.

Jego historia życia jest jak najlepszy uniwersytet. Posłuchajmy jego
samego.

 

Odpowiedź do artykułu “Jacques Verlinde, czyli droga od Jezusa przez naukę i medytację transcendentalną, do Jezusa!

  1. Marek

    Mnie wydają się ważne dwa momenty w świadectwie Verlinde. Pierwszy to potęga tej fali kłamstwa antychrześcijańskiego jaką doświadczamy w Europie. Przedstawienie wymagań wartości jako zła zakazów i nieuczciwa krytyka Kościoła. Sugerowanie, że życie bez celu i wartości w obciętych wymiarach Kosmosu tylko do materii, jest czymś dobrym. Ten chór głosów, medialnie powiększony, może wytrącić zdolność do życia duchowego wielu młodych ludzi. Drugi moment to niesłychanie dokładne przedstawienie opcji wyboru między Jezusem, a tradycja Wschodu. Co wybieramy: Miłość pomimo bólu drogi czy smutek nirwany? Właśnie smutek nirwany może byłby lepszym tytułem tego artykułu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

rfwbs-slide

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij