Jak dwie połówki jabłka

Na początku było pięknie, szczęście, sielanka… po prostu Raj 🙂

Pan Bóg rzekł: „Nie jest dobrze, żeby mężczyzna był sam, uczynię mu zatem odpowiednią dla niego pomoc”. Wtedy to Pan sprawił, że mężczyzna pogrążył się w głębokim śnie, i gdy spał wyjął jedno z jego żeber, a miejsce to zapełnił ciałem. Po czym Pan Bóg z żebra, które wyjął z mężczyzny, zbudował niewiastę. A gdy ją przyprowadził do mężczyzny, mężczyzna powiedział: „Ta dopiero jest kością z moich kości i ciałem z mego ciała! Ta będzie się zwała niewiastą, bo ta z mężczyzny została wzięta”. Dlatego to mężczyzna opuszcza ojca swego i matkę swoją i łączy się ze swą żoną tak ściśle, że stają się jednym ciałem.

(Rdz 2, 18.21‐24)

Potem było nieposłuszeństwo, wzajemne obwinianie się, wygnanie… Jednak i na wchód od Edenu kobieta i mężczyzna są sobie potrzebni nawzajem, szukają się, znajdują, bo trochę jak w porzekadle—”Kobieta bez mężczyzny więdnie, mężczyzna bez kobiety głupieje”.

I choć często gęsto wojują, żyć bez siebie nie mogą, jak w tej zabawnej piosence:

Zwieńczeniem tej „niemożności życia bez siebie” jest i powinno być małżeństwo. O tym, że nie jest ono sielanką, wymaga pracy, wyrozumiałości i prawdziwej miłości, wiedzą najlepiej sami małżonkowie. Wszystko jednak staje się łatwiejsze, gdy zaprosi się Boga i Jemu zawierzy.

Kiedy serca dwa połączą się miłością,
a Bóg obdarzy je łaską Swą,
wtedy razem iść przez życie chcą z ufnością
i proszą, żebyś błogosławił im.

Dziś spójrz, stoją tu, u Twoich drzwi
i proszą, byś zawsze z nimi był.
Dziś spójrz, stoją tu, i proszą Cię,
byś błogosławił im przez wszystkie dni.

Nie wszyscy są powołani do życia w małżeństwie i założenia rodziny. Niektórym Pan wyznaczył inną drogę, wybrał w sposób szczególny… Męskość i kobiecość jednak uzupełniają się i nawzajem potrzebują na różnych płaszczyznach życia:)

 

Odpowiedź do artykułu “Jak dwie połówki jabłka

  1. Tomasz

    W małżeństwie ujawnia się dokładnie dlaczego nie nadajemy się jeszcze do Nieba…  Bycie singlem, jeśli się służy Królestwu ma potencjał nawet większy od małżeństwa! Nie mniej dzieła Pana są dobre:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

rfwbs-slide

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij