Jak Jezus zaciągnął pilota US Army do swojej służby – świadectwo Gwen

gwenPan jest świadomy wszystkiego co dzieje się na świecie. Część z nas tego nawet nie przypuszcza. Trudno o lepszą ilustrację niż historia Gwen. Pani pułkownik   była wychowana w kompletnym ateizmie i zupełnej ignorancji  spraw religijnych. Kiedy tylko uświadomiła sobie, że Bóg jest. On jej to potwierdził! W ekspresowym tempie stała się wierzącą i poznała Obecność w Eucharystii.

Co za historia i ma związek z ciekawą książką „Rite”. Posłuchajcie sami!

Jak to demon wbrew sobie może pomóc komuś uwierzyć:)

Perły świadectwa

2 odpowiedzi do artykułu “Jak Jezus zaciągnął pilota US Army do swojej służby – świadectwo Gwen

 1. Mirella

  Mnie uderzyły dwa momenty świadectwa Gwen. Pierwszy, kiedy opisuje książkę o egzorcyście, kiedy opowiada scenę, w której Włoszka poddana egzorcyzmom odwraca się do amerykańskiego księdza o mówi do niego w jego języku…Gwen stwierdza wtedy, że jest diabeł. I logicznie myśli „Jest diabeł, więc musi być Bóg”.
  Drugi to pierwsza Eucharystia, w której uczestniczy pani pułkownik. Kompletnie bez znajomości ceremoniału, trochę zdezorientowana, ale kiedy kapłan podnosi Hostię ona już wie, że to jest sam Bóg.
  Obie te rzeczy są niezwykle ważne dla praktykujących katolików, którzy gdzieś utknęli ze swoją wiarą. Nie mogą zapominać, że diabeł jest, że nie jest to tylko bajka dla niegrzecznych dzieci.
  I uświadomić sobie, jaki dar pozostawił nam Jezus w postaci Eucharystii. On z nami jest, nieustannie, na wyciągnięcie ręki

  1. Tomasz Autor

   Tak:) Dla mnie jeszcze jeden moment jest ważny. Gwen nie miała pojęcia, że Jezus ją widzi i myśli o niej. Wystarczył moment jej refleksji i Pan swoja Obecność ujawnił . To samo widziałem w historii Iana na Mauritiusie…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

rfwbs-slide
Przejdź do paska narzędzi