Kalwaria Zebrzydowska

Kalwaria Zebrzydowska. Miejsce szczególne na mapie Polski. Nazywane Sanktuarium pasyjno-maryjnym, Polską Jerozolimą. Miejsce mocno związane z osobą świętego Jana Pawła II.

W zeszłą sobotę, udało się mi się z mężem dotrzeć do Bazyliki Matki Boskiej Anielskiej w godzinę Miłosierdzia. Pomimo wczesnej pory, kościół pełen był ludzi…część adorowała Przenajświętszy Sakrament…inni modlili się przed obrazem Matki Bożej Kalwaryjskiej…bardzo dużo osób czekało przed konfesjonałami.

Czułam ogromne modlitewne skupienie. I więź, Świętych Obcowanie 🙂

 

Kalwaria Zebrzydowska

 

Domy Modlitwy

 

 

2 odpowiedzi do artykułu “Kalwaria Zebrzydowska

 1. Puella Clara

  Kalwaria Zebrzydowska wryła się w moje serce i pamięć jako jedno z najbardziej niezwykłych miejsc, do których pielgrzymowałam. Choć było to dość dawno, pamiętam niemal każdy szczegół, każde odczucie.
  Mury kościoła mocno przesiąknięte modlitwą, Mszę o świcie w kaplicy przed obrazem Maryi, przed którym kiedyś ojciec małego, osieroconego Karola Wojtyły powiedział: „Teraz to jest twoja Matka”, schody w jednej z kapliczek Kalwarii, po których idzie się na kolanach i całuje szybki, pod którymi jest ziemia z Golgoty (chyba)…
  Najmocniej jednak odzywa się we mnie osobiste przeżycie duchowe, które miałam u stóp Kaplicy Ukrzyżowania. Pan dotknął mojego serca i uleczył w bardzo poważnej kwestii. Chociaż przeszłam po jakimś czasie iluśletni rozbrat z Kościołem, efekty tego dotknięcia są trwałe:)

  Dziękuję, Mirello 🙂

 2. Mirella Autor

  Kocham kościoły, małe i duże, monumentalne i maleńkie, zagubione i okazałe…Właśnie atmosfera przemodlenia, chłonę piękno, podziwiam kunszt i artyzm bo wszystko na większą chwałę Boga jest tworzone…

  Cieszę się Puello, że mogłam nieświadomie przypomnieć Ci dobre chwile:)))

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

rfwbs-slide

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij