Kilka zdań o filmie „SPRAWA CHRYSTUSA”

Zwiastun filmu:

Film oparty jest na autentycznych zdarzeniach a rzecz dzieje się w USA. Bohaterem filmu jest Lee Strobel, prawnik, dziennikarz, pisarz. W książce, w oparciu o którą powstał scenariusz filmu, opisał swoją podróż od ateizmu do wiary w Boga.

W filmie poruszone są jakby trzy wątki. Pierwszy z nich to historia miłości małżeńskiej i rodzinnej Lee i Leslie; drugi opowiada o oziębłości Lee względem własnego ojca – o zranieniach w relacji ojciec-syn; no i trzeci wątek to praca Lee jako dziennikarza śledczego  dla gazety w Chicago i też opowieść o prowadzonej przez Niego sprawie kryminalnej, którą początkowo przedstawił w fałszywy sposób. Wobec tych trzech prawdziwych, bogato przedstawionych wydarzeń, prowadzona jest sprawa Chrystusa.

Film na początku opowiada o szczęśliwej rodzinie, znanym, szanowanym dziennikarzu, do momentu… kiedy w niespodziewanym zdarzeniu, ich córka o włos uniknęła śmierci.

Po tym zdarzeniu Leslie niespodziewanie z ateizmu przechodzi na chrześcijaństwo. Lee, mający poczucie, że jako pan swojego losu jest zawsze nieomylny, nie może pogodzić się z nową sytuacją rodzinną. Małżeństwo przechodzi kryzys… W tym czasie umiera Jego ojciec i wtedy okazuje się, z jaką miłością do syna, śledził On karierę zawodową Lee… W prowadzonej sprawie służbowej, Lee musi zmierzyć się z popełnionymi w niej błędami…

Groźba utraty rodziny staje się przyczyną, dla której ten ateista postanawia zmierzyć się z najważniejszą z prawd, na której opiera się chrześcijaństwo, czyli z wiarą w Zmartwychwstanie Jezusa i logicznymi argumentami ją udowodnić. Spotyka się więc z ekspertami z różnych dziedzin nauki, filozofii i historii…

Chce znaleźć dowody, że wiara żony jest bez sensu… W efekcie tego najważniejszego swojego dziennikarskiego śledztwa, Lee przekonuje się i nawraca na chrześcijaństwo.

W filmie a dokładniej pewno w książce, pokazane jest świadectwo duchowej drogi Lee i Leslie od ateizmu do wiary chrześcijańskiej.

Po tym doświadczeniu, Lee Strobel w swoim faktycznym życiu, odnajduje swoje miejsce w świecie, tworząc szczęśliwą rodzinę i odnosząc sukces jako autor wielu książek o wierze…

Okropieństwa naszych czasów otwierają człowieka na poszukiwanie nadziei, miłości i wiary w różnych historiach ludzkiego życia… A wychodzący z kina tam je znajdują…

Polecam ten film…

Film „Sprawa Chrystusa” produkcji USA

Reżyser: Jon Gunn

Scenariusz i Producent: Brian Bird

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

rfwbs-slide

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij