Kościół Akademicki Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego pw. Św. Krzyża

Dałam namówić się na obejrzenie tego małego kościoła w Lublinie… Nie spodziewałam się, że wewnątrz zobaczę współczesny wystrój. Szczerze powiedziawszy, wolę stare kościoły. Ale pierwsze chwile zdziwienia, zastąpiła zaduma…Kościół szybko pustoszał po Mszy Świętej, a ja mogłam uklęknąć i pomodlić się…poczuć klimat…Tak. To właściwe słowo- kościół jest klimatyczny, a przebywanie w nim, nawet krótkie, napawa spokojem.

Wyczerpujące informacje na temat kościoła znalazłam na stronie Teatr.NN.pl

Kościół Akademicki KUL Domy Modlitwy

5 odpowiedzi do artykułu “Kościół Akademicki Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego pw. Św. Krzyża

 1. Tomasz

  To miejsce modlitwy nie tylko dla aktualnych czy byłych studentów. Non stop otwarte w dzień i przyjazne… Pięknie je pokazałaś:) Dziękuję Mirello:)

 2. Tomasz

  Ten spokój … Ja bym to nazwał atmosferą domu:) Ciekawe byłoby widzieć to co niewidzialne w tym miejscu:) Obecność Pana, ale też jego Aniołow:) Spodziewam, że wiele pięknych osób można tu spotkać:)

  1. Tomasz

   Tak, kazania są mądre. Duch jest ten sam czy w Kościele Akademickim czy w małej parafii. Tyle, że klimat i słownictwo może trochę specyficzne:)

 3. Mirella Autor

  Lubię słuchać kazań. Rozświetlają, tłumaczą…staram się nie osądzać głoszącego..jeśli choć jedno zdanie zapadnie mi w pamięci, to było to dobre słowo:))

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

rfwbs-slide