Przejdź do paska narzędzi

Krótko o filmie „Outcasts-Szare Anioły”

Zwiastun filmu:

Wspólnota Szarych Aniołów, czyli Franciszkańskich Braci Odnowy powstała w 1987 roku w USA. Założył ją o. Benedict Groeschel  z kilkoma kapucynami. Zakonnicy noszą szare habity z kapturami, przepasane sznurami z trzema węzłami symbolizującymi ubóstwo, posłuszeństwo oraz czystość, z przypiętym różańcem oraz sandały. Członkowie zgromadzenia Franciszkanów Odnowy pochodzą z różnych części świata, także z Polski a ich skrót zakonny to CFR. Poświęcili się pracy wśród bezdomnych , narkomanów, prostytutek, przestępców jak również dużą wagę przywiązują do ratowania życia, przeciwdziałając aborcji. Na swoją patronkę wybrali Matkę Bożą z Guadalupe, orędowniczkę dzieci nienarodzonych.

Bracia chodzą po ulicach miast, rozmawiając z wszystkimi, którzy wydają się potrzebować pomocy, nikogo nie osądzając. Prowadzą również noclegownie i kuchnie, realizując programy wychodzenia z uzależnień. Są światową wspólnotą, z klasztorami USA, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Hondurasie i Nikaragui.

W filmie nakręcono sceny z rozmów z różnymi ludźmi, którzy opowiadają swoje świadectwa. Ludzi, którzy znaleźli wsparcie i pomoc u Szarych Aniołów. Jednymi z bohaterów tego filmu są dwaj bracia John i starszy Jason, którzy nigdy nie poznali swojej matki narkomanki, która zostawiła ich po urodzeniu w szpitalu.  Film między innymi pokazuje jak po latach John opiekuje się w szpitalu chorym termalnie na AIDS Jasonem – są to sceny pełne troskliwości i miłości braterskiej…

„Szare Anioły” to film dokumentalny, który opowiada o działalności tego zgromadzenia wśród „dołów” społecznych z przesłaniem, w które wierzył Święty Franciszek, że MIŁOŚĆ MOŻE ZMIENIĆ ŚWIAT. Film pokazuje przejmujące świadectwa wiary tych ludzi, kiedyś opuszczonych, wegetujących na marginesie życia, którzy przeżywali na ziemi piekło a dzięki zakonnikom zobaczyli szansę  dla siebie na zmianę na lepsze, na życie godne człowieka.

 

O braciach w „Alateia”

 

Reż. Clifford Azize, Josheph Campo, Michael Campo

USA/Honduras/ Irlandia/Nikaragua/Wielka Brytania

2017

 

2 odpowiedzi do artykułu “Krótko o filmie „Outcasts-Szare Anioły”

  1. Maria

    Ludzie są jednak wspaniali…realizują prawdziwie MIŁOŚĆ… nie wiem czy umiałabym zrezygnować ze swojego życia nawet dla TAKIEJ idei….

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

rfwbs-slide