Między narodzonymi z niewiast nie powstał większy od Jana Chrzciciela

 

Gdy Jan usłyszał w więzieniu o czynach Chrystusa, posłał swoich uczniów z zapytaniem: Czy Ty jesteś Tym, który ma przyjść, czy też innego mamy oczekiwać? Jezus im odpowiedział: Idźcie i oznajmijcie Janowi to, co słyszycie i na co patrzycie: niewidomi wzrok odzyskują, chromi chodzą, trędowaci doznają oczyszczenia, głusi słyszą, umarli zmartwychwstają, ubogim głosi się Ewangelię. A błogosławiony jest ten, kto we Mnie nie zwątpi. Gdy oni odchodzili, Jezus zaczął mówić do tłumów o Janie: Coście wyszli oglądać na pustyni? Trzcinę kołyszącą się na wietrze? Ale coście wyszli zobaczyć? Człowieka w miękkie szaty ubranego? Oto w domach królewskich są ci, którzy miękkie szaty noszą. Po coście więc wyszli? Proroka zobaczyć? Tak, powiadam wam, nawet więcej niż proroka. On jest tym, o którym napisano: Oto Ja posyłam mego wysłańca przed Tobą, aby Ci przygotował drogę. Zaprawdę, powiadam wam: Między narodzonymi z niewiast nie powstał większy od Jana Chrzciciela. Lecz najmniejszy w królestwie niebieskim większy jest niż on.

Mt 11,2-11

Pan nie zaniedbał niczego w swojej pracy nad naszym zbawieniem. Dostaliśmy i glos wołającego na pustyni… Jednak zbawienie czyni nas większymi nawet od Jana!

2 odpowiedzi do artykułu “Między narodzonymi z niewiast nie powstał większy od Jana Chrzciciela

  1. Mirella

    Czy nie brzmi dziwnie pytanie Jana Chrzciciela, który rozpoznał przecież Mesjasza już łonie swojej matki? I pyta to człowiek niezłomnej przecież wiary…więc co mam zrobić ją, słaba i grzeszna??? Jak uwierzyć Jezusowi?
    I mam odpowiedź Jezusa…”Lecz najmniejszy w królestwie niebieskim większy jest niż on” Zostałam obdarowana w większy sposób niż Jan Chrzciciel…Jezus umarł za moje grzechy. Zmartwychwstał. I jest obecny w Eucharystii. Codziennie.

    1. Tomasz Autor

      Tak, to jest niesamowite. Przyjmujący Jezusa rodzą się z Boga, są nowym stworzeniem! Jan nie miał wypisanego w sercu Bożego prawa, nie miał obecności Ducha jaka dla nas jest dostępna. Smutne jest, że jednocześnie tylu ludzi na Ziemi nie wyobraża sobie ogromu darów duchowych bliskich na wyciągniecie ręki…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

rfwbs-slide

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij