Przejdź do paska narzędzi

Nie miłujcie świata ani tego, co jest na świecie!

Piszę do was, dzieci, że dostępujecie odpuszczenia grzechów ze względu na Jego imię. Piszę do was, ojcowie, że poznaliście Tego, który jest od początku. Piszę do was, młodzi, że zwyciężyliście Złego. Napisałem do was, dzieci, że znacie Ojca, napisałem do was, ojcowie, że poznaliście Tego, który jest od początku, napisałem do was, młodzi, że jesteście mocni i że nauka Boża trwa w was, i zwyciężyliście Złego. Nie miłujcie świata ani tego, co jest na świecie! Jeśli kto miłuje świat, nie ma w nim miłości Ojca. Wszystko bowiem, co jest na świecie, a więc: pożądliwość ciała, pożądliwość oczu i pycha tego życia nie pochodzi od Ojca, lecz od świata. Świat zaś przemija, a z nim jego pożądliwość; kto zaś wypełnia wolę Bożą, ten trwa na wieki.

1 J 2,12-17

Warto sobie uświadomić, że mami  nas cały system – świat, byśmy nie szukali Boga i jego światła.

Perły Słowa

2 odpowiedzi do artykułu “Nie miłujcie świata ani tego, co jest na świecie!

  1. Mirella

    Wszystko wymyślone żeby nas odciągnąć od Miłości…zwykła reklama krzyczy:”jesteś tego warta”, nie odmawiaj sobie…i jakże łatwo pogrążyć się…ale Bóg na szczęście nie zostawił nas na pastwę złego- jest Obecność w Eucharystii i Słowie

    1. Tomasz Autor

      Tak, ciągle ten sam podstawy wybór w różnych szatach. Pożądanie – niewola tak naprawdę, czy Bóg – pełnia prawdy i miłości w prawdziwej wolności!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

rfwbs-slide