Nieskończona jest miłość Boga

1

 

Bóg stworzył nas na swoje podobieństwo i nie może nas nie kochać. I my musimy uwierzyć, że naszym powołaniem jest świętość

Perły inspiracji

8 odpowiedzi do artykułu “Nieskończona jest miłość Boga

 1. Tomasz

  Jak nas widzi Bóg, to pasjonujące pytanie. Pamiętam proroctwo skierowane do kobiet sprzedających siebie w prostytucji. Pan mówił im, że On je widzi czystymi… Czyli widzi w najgłębszej istocie, czyli takie jakie będą w jego Królestwie. Nie utożsamia brudu z człowiekiem. Co jednak z tymi co wybierają ciemność? Wydaje mi się, że czytałem kiedyś urywek z dzienniczka Faustyny, że Bóg nie potrafi kochać ludzi wybierających zło. Ale świat – grzeszników, którzy mogą być zbawieni tak. Najgłębsza istota nasza objawi się w jego Królestwie przyszłego świata, ale jakiś przebłysk jest już teraz:)

  1. Tomasz

   Mam ten cytat:
   Napisz: Jestem święty po trzykroć i brzydzę się najmniejszym grzechem. Nie mogę kochać duszy, którą plami grzech, ale kiedy żałuje, to nie ma granicy dla Mojej hojności, jaką mam ku niej. Miłosierdzie Moje ogarnia ją i usprawiedliwia. Miłosierdziem swoim ścigam grzeszników na wszystkich drogach ich i raduje się serce Moje, gdy oni wracają do Mnie. Zapominam o goryczach, którymi poili serce Moje, a cieszę się z ich powrotu. Powiedz grzesznikom, że żaden nie ujdzie ręki Mojej. Jeżeli uciekają przed miłosiernym sercem Moim, wpadną w sprawiedliwe ręce Moje. Powiedz grzesznikom, że zawsze czekam na nich, wsłuchuję się w tętno ich serca, kiedy uderzy dla Mnie. Napisz, że przemawiam do nich przez wyrzuty sumienia, przez niepowodzenie i cierpienia, przez burze i pioruny, przemawiam przez głos Kościoła, a jeżeli udaremnią wszystkie łaski Moje, poczynam się gniewać (91) na nich, zostawiając ich samym sobie i daję im, czego pragną.
   ………….
   Dla mnie to oznacza, że Bóg kocha nas naprawdę w obrazie czystych w Niebie. Trwale wybrany grzech, a to jest sytuacja ludzi w Piekle, mu to uniemożliwia. Ale to tylko PRÓBA zrozumienia. Jesteśmy powołani do miłości , czystości, a nie do nienawiści i grzechu.

 2. Maria

  Z kazania Św. Augustyna „Projekt budynku istnieje w umyśle architekta, zanim faktycznie powstanie. Podobnie, każde stworzenie istnieje w Słowie Bożym nim zaistnieje w rzeczywistości”
  Nie umiem postawić pytania jak nas widzi Bóg? Bóg stworzył człowieka na swój obraz i podobieństwo, znał nas przed naszym urodzeniem i zna nas kres tutaj na ziemi… Dał nam wolność… Wyposażył każdego w takie same możliwości czynienia dobra i zła… A my wybieramy co z tym zrobimy…
  Dla Boga jesteśmy jednym z pyłków, niegodni nawet ubierać Go w swoje ramy myślowe….
  Bóg to Miłość… Jeśli Bóg nakazuje nam miłować tez ludzi złych to sam ich miłuje…?? Człowiek zły może zawsze powrócić do dobra…
  To długie rozważania 🙂

  1. Andrzej

   Gdyby zły człowiek zawsze mógł się nawrócić, to by Piekło nie istniało! W pewnym momencie osiąga się trwały wewnętrzny wybór. Dlaczego w Niebie święci nie upadają? Bo trwale wybrali dobro. Ktoś kto wybrał zło już nie przypomina obrazu Boga w sposób trwały.
   Ta sobie myślę, ale prawda zna Bóg:)

 3. Mirella Autor

  Pan nie może kochać duszy pogrążonej w grzechu i nie może jej nie kochać. To paradoks, który Bóg sam sobie zafundował- stworzył ludzi którym dał wolność wyboru pomiędzy dobrem i złem, światłem i ciemnością, miłością a nienawiścią. W każdym innym przypadku bylibyśmy bezwolnymi kukłami w teatrze Boga.
  Izajasz 139,13-16
  Ty bowiem utworzyłeś moje nerki,
  Ty utkałeś mnie w łonie mej matki.
  Dziękuję Ci, że mnie stworzyłeś tak cudownie,
  godne podziwu są Twoje dzieła.
  I dobrze znasz moją duszę,
  nie tajna Ci moja istota,
  kiedy w ukryciu powstawałem,
  utkany w głębi ziemi.
  Oczy Twoje widziały me czyny
  i wszystkie są spisane w Twej księdze
  dni określone zostały,
  chociaż żaden z nich [jeszcze] nie nastał.

  1. Tomasz

   Augustyn podaje wyjaśnienie tego paradoksu. Bóg kocha w grzeszniku jego prawdziwą istotę, to jest nawrócone już serce. Zła my też nie potrafimy kochać. Jeśli kochamy nieprzyjaciół, to nie zło w nich, ale potencjalnie odnowionych nawróceniem. Postawy nienawiści, złodziejstwa czy zabójstwa, kłamstwa muszą umrzeć! Ich kochać nie da się…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

rfwbs-slide

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij