Nieskończona jest miłość Boga

1

 

Bóg stworzył nas na swoje podobieństwo i nie może nas nie kochać. I my musimy uwierzyć, że naszym powołaniem jest świętość

Perły inspiracji

8 odpowiedzi do artykułu “Nieskończona jest miłość Boga

 1. Tomasz

  Jak nas widzi Bóg, to pasjonujące pytanie. Pamiętam proroctwo skierowane do kobiet sprzedających siebie w prostytucji. Pan mówił im, że On je widzi czystymi… Czyli widzi w najgłębszej istocie, czyli takie jakie będą w jego Królestwie. Nie utożsamia brudu z człowiekiem. Co jednak z tymi co wybierają ciemność? Wydaje mi się, że czytałem kiedyś urywek z dzienniczka Faustyny, że Bóg nie potrafi kochać ludzi wybierających zło. Ale świat – grzeszników, którzy mogą być zbawieni tak. Najgłębsza istota nasza objawi się w jego Królestwie przyszłego świata, ale jakiś przebłysk jest już teraz:)

  1. Tomasz

   Mam ten cytat:
   Napisz: Jestem święty po trzykroć i brzydzę się najmniejszym grzechem. Nie mogę kochać duszy, którą plami grzech, ale kiedy żałuje, to nie ma granicy dla Mojej hojności, jaką mam ku niej. Miłosierdzie Moje ogarnia ją i usprawiedliwia. Miłosierdziem swoim ścigam grzeszników na wszystkich drogach ich i raduje się serce Moje, gdy oni wracają do Mnie. Zapominam o goryczach, którymi poili serce Moje, a cieszę się z ich powrotu. Powiedz grzesznikom, że żaden nie ujdzie ręki Mojej. Jeżeli uciekają przed miłosiernym sercem Moim, wpadną w sprawiedliwe ręce Moje. Powiedz grzesznikom, że zawsze czekam na nich, wsłuchuję się w tętno ich serca, kiedy uderzy dla Mnie. Napisz, że przemawiam do nich przez wyrzuty sumienia, przez niepowodzenie i cierpienia, przez burze i pioruny, przemawiam przez głos Kościoła, a jeżeli udaremnią wszystkie łaski Moje, poczynam się gniewać (91) na nich, zostawiając ich samym sobie i daję im, czego pragną.
   ………….
   Dla mnie to oznacza, że Bóg kocha nas naprawdę w obrazie czystych w Niebie. Trwale wybrany grzech, a to jest sytuacja ludzi w Piekle, mu to uniemożliwia. Ale to tylko PRÓBA zrozumienia. Jesteśmy powołani do miłości , czystości, a nie do nienawiści i grzechu.

 2. Maria

  Z kazania Św. Augustyna „Projekt budynku istnieje w umyśle architekta, zanim faktycznie powstanie. Podobnie, każde stworzenie istnieje w Słowie Bożym nim zaistnieje w rzeczywistości”
  Nie umiem postawić pytania jak nas widzi Bóg? Bóg stworzył człowieka na swój obraz i podobieństwo, znał nas przed naszym urodzeniem i zna nas kres tutaj na ziemi… Dał nam wolność… Wyposażył każdego w takie same możliwości czynienia dobra i zła… A my wybieramy co z tym zrobimy…
  Dla Boga jesteśmy jednym z pyłków, niegodni nawet ubierać Go w swoje ramy myślowe….
  Bóg to Miłość… Jeśli Bóg nakazuje nam miłować tez ludzi złych to sam ich miłuje…?? Człowiek zły może zawsze powrócić do dobra…
  To długie rozważania 🙂

  1. Andrzej

   Gdyby zły człowiek zawsze mógł się nawrócić, to by Piekło nie istniało! W pewnym momencie osiąga się trwały wewnętrzny wybór. Dlaczego w Niebie święci nie upadają? Bo trwale wybrali dobro. Ktoś kto wybrał zło już nie przypomina obrazu Boga w sposób trwały.
   Ta sobie myślę, ale prawda zna Bóg:)

 3. Mirella Autor

  Pan nie może kochać duszy pogrążonej w grzechu i nie może jej nie kochać. To paradoks, który Bóg sam sobie zafundował- stworzył ludzi którym dał wolność wyboru pomiędzy dobrem i złem, światłem i ciemnością, miłością a nienawiścią. W każdym innym przypadku bylibyśmy bezwolnymi kukłami w teatrze Boga.
  Izajasz 139,13-16
  Ty bowiem utworzyłeś moje nerki,
  Ty utkałeś mnie w łonie mej matki.
  Dziękuję Ci, że mnie stworzyłeś tak cudownie,
  godne podziwu są Twoje dzieła.
  I dobrze znasz moją duszę,
  nie tajna Ci moja istota,
  kiedy w ukryciu powstawałem,
  utkany w głębi ziemi.
  Oczy Twoje widziały me czyny
  i wszystkie są spisane w Twej księdze
  dni określone zostały,
  chociaż żaden z nich [jeszcze] nie nastał.

  1. Tomasz

   Augustyn podaje wyjaśnienie tego paradoksu. Bóg kocha w grzeszniku jego prawdziwą istotę, to jest nawrócone już serce. Zła my też nie potrafimy kochać. Jeśli kochamy nieprzyjaciół, to nie zło w nich, ale potencjalnie odnowionych nawróceniem. Postawy nienawiści, złodziejstwa czy zabójstwa, kłamstwa muszą umrzeć! Ich kochać nie da się…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

rfwbs-slide
Przejdź do paska narzędzi