Niezwykły Bóg z dziurą w sercu Chinki Mei

Mei opowiedziała historię swojego poznania Boga w Mott Auditorium należącym  US Center for World Mission w Pasadenie.mei2

Zaczyna się od braku zdolności do karmienia ją przez mamę i przygarniętym  innym dziecku w kilka miesięcy po jej urodzeniu.  Wbrew pozorom to ważny fakt, bo od tej pory wszyscy brali ją za to porzucone dziecko. W jej kulturze było to jak piętno – bycia niewartym miłości. Od tego czasu bardzo pragnęła miłości i … znalezienia się na pięknej plaży!

Kiedy znalazła się na tej plaży i z radością zanurzyła się w fale, nagle straciła grunt pod nogami. Zaczęła się oddalać od brzegu i jej wysiłki zawrócenia całkowicie zawodziły. Mało tego … Ona całkowita ateistka, nawet nieświadoma istnienia Biblii czuła się topiona przez diabła! Nigdy wcześniej idea, że taki byt istnieje nie przyszła jej przez głowę. Z rozpaczą wołała w duchu, by ktoś jej pomógł. Wtedy pojawiła się dziwna światłość i człowiek stanowiący z nią jedno.  Miał przebite dłonie i dziurę w sercu! Zaczął jej wyjaśniać, że zawsze była jego ulubionym stworzeniem i naprawdę jest cenna. Pokazał całe życie, po czym Mei poczuła się okropną grzesznicą i czekała tylko na wyrok śmierci. Zamiast tego doświadczyła ogromnej miłości i ratunku. Jakiś mężczyzna wyciągnął ją z wody i kazał odsunąć się od brzegu, by morze nie zabrało jej znowu.

Mei nigdy nie słyszała o Jezusie. Starała się zrozumieć co ją spotkało i najpierw spytała swojego ratownika skąd wiedział, że potrzebuje pomocy. Odpowiedział jej, że nie widział. Brał prysznic i usłyszał głos każący mu uratować kobietę w morzu! Więc to zrobił.

Potem szukała jakiegoś kościoła. Kiedy dowiedziała się, że istnieje Biblia, to chciała ją kupić , ale musiała długo czekać.  Wreszcie zszokowana zrozumiała, że spotkała Boga Biblii …

Teraz jest misjonarką w Afryce. Całą historię przemodliła przez lata. Bała się, że nikt jej nie uwierzy!

Dla mnie jest wiarygodna i pokazuje jak daleko Mesjasz jest gotowy się posunąć, by uratować swoją niczego nieświadomą owieczkę.

Kto zna angielski może posłuchać:

Chiny są teraz wielką nadzieją chrześcijaństwa.  W cywilizacji Zachodu działa tyle wrogich sił Bogu, tyle demoralizacji, że stajemy się martwi.  W Chinach odwrotnie. Wielu się cieszy uzyskanym duchowym zrozumieniem i mocą w imieniu Jezusa.

Opowiada o tym klip (napisy angielskie i chińskie)

Tamta kultura nie znała pojęcia grzechu i żalu za winy.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

rfwbs-slide

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij