Od dżihadu przeciwko chrześcijanom i Żydom, do Jezusa – Jerry Rassamni

Jerry wychował się w islamskiej wiosce w Libanie. W czasie wojny domowej jego wioska była bombardowana przez chrześcijańską milicję. Nienawidził ich z całego serca, ale Żydów jeszcze dziesięć razy mocniej. Wziął udział w walkach po stronie muzułmańskiej. Opisuje jak chciał zabić mężczyznę pociągającego za liny dzwonnicy w kościele.

Osobista opowieść ( angielski)

Na szczęście uchylił głowę w ostatnim momencie.  Jerrego  obrazy z wojny – ludzie umierający w kałużach krwi na ulicach przekonały, że w nim jest ciemność, a nie dobro. Taką samą ciemność widział w innych!

Udało mu się uciec do USA i tam zakochał się bez pamięci w chrześcijance. jerryfamily Zgodził się zaakceptować, że przyszłe dzieci będą wychowane jako chrześcijanie, ale sam pozostanie w Islamie. Przed ślubem przeczytał jednak dwa razy cała Biblię by znaleźć w niej potwierdzenie swojego islamskiego wyboru. Stało się inaczej, bo Bóg Biblii jest Abba – Kochającym Ojcem dla ludzkości. Żadne określenie Alllacha tak o nim nie mówi!

Jerry wiedział, że zbawienie ludziom jest konieczne potrzebne, bo doświadczył swojej i innych ciemności wewnętrznej! Teraz jest szczęśliwym chrześcijaninem i wspomina o wyznawcach Islamu mających sny o Jezusie, zachęcających ich do jego przyjęcia.

Film z CBN ilustrujący świadectwo Jerry’go (angielski)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

rfwbs-slide
Przejdź do paska narzędzi