Przejdź do paska narzędzi

On wziął Je w objęcia, błogosławił Boga i mówił

Gdy upłynęły dni ich oczyszczenia według Prawa Mojżeszowego, przynieśli Je do Jerozolimy, aby Je przedstawić Panu. Tak bowiem jest napisane w Prawie Pańskim: Każde pierworodne dziecko płci męskiej będzie poświęcone Panu. Mieli również złożyć w ofierze parę synogarlic albo dwa młode gołębie, zgodnie z przepisem Prawa Pańskiego. A żył w Jerozolimie człowiek, imieniem Symeon. Był to człowiek sprawiedliwy i pobożny, wyczekiwał pociechy Izraela, a Duch Święty spoczywał na nim. Jemu Duch Święty objawił, że nie ujrzy śmierci, aż zobaczy Mesjasza Pańskiego. Za natchnieniem więc Ducha przyszedł do świątyni. A gdy Rodzice wnosili Dzieciątko Jezus, aby postąpić z Nim według zwyczaju Prawa, on wziął Je w objęcia, błogosławił Boga i mówił: Teraz, o Władco, pozwól odejść słudze Twemu w pokoju, według Twojego słowa. Bo moje oczy ujrzały Twoje zbawienie, któreś przygotował wobec wszystkich narodów: światło na oświecenie pogan i chwałę ludu Twego, Izraela. A Jego ojciec i Matka dziwili się temu, co o Nim mówiono. Symeon zaś błogosławił Ich i rzekł do Maryi, Matki Jego: Oto Ten przeznaczony jest na upadek i na powstanie wielu w Izraelu, i na znak, któremu sprzeciwiać się będą. A Twoją duszę miecz przeniknie, aby na jaw wyszły zamysły serc wielu.

Łk 2,22-35

Wiele wymiarów ma to Słowo. Dziś widzę szczególnie dobroć Boga wobec Symeona. Nie tylko przedłuża mu życie, by zobaczył Mesjasza, ale zaprasza go na wieczność całą do Ewangelii Syna!

Wykorzystany fragment obrazu – „Simeon with the Infant Jesus”, a painting by Petr Jan Brandl, after 1725, National Gallery, Prague, Czech Republik.

Perły Słowa

2 odpowiedzi do artykułu “On wziął Je w objęcia, błogosławił Boga i mówił

  1. Mirella

    Wiem, że Pan pozwala się objąć każdego dnia kiedy jednoczę się z Nim w Eucharystii…kiedy widzę maleńkie dziecko, które swoją kruchością onieśmiela, to z całego serca chcę je przytulić, poczuć ciepło, zapach….uchronić od zła…To bardzo ludzkie, bo człowiekiem jestem:) Objąć Boga…pragnienie serca

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

rfwbs-slide