Przejdź do paska narzędzi

Panie, czy tylko nieliczni będą zbawieni?

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Słowa Ewangelii według świętego Łukasza 13, 22-30

Jezus, nauczając, szedł przez miasta i wsie i odbywał swą podróż do Jerozolimy.
Raz ktoś Go zapytał: «Panie, czy tylko nieliczni będą zbawieni?»
On rzekł do nich: «Usiłujcie wejść przez ciasne drzwi; gdyż wielu, powiadam wam, będzie chciało wejść, a nie będą mogli.
Skoro Pan domu wstanie i drzwi zamknie, wówczas stojąc na dworze, zaczniecie kołatać do drzwi i wołać: „Panie, otwórz nam”; lecz On wam odpowie: „Nie wiem, skąd jesteście”.
Wtedy zaczniecie mówić: „Przecież jadaliśmy i piliśmy z tobą, i na ulicach naszych nauczałeś”. Lecz On rzecze: „Powiadam wam, nie wiem, skąd jesteście. Odstąpcie ode Mnie wszyscy dopuszczający się niesprawiedliwości”.
Tam będzie płacz i zgrzytanie zębów, gdy ujrzycie Abrahama, Izaaka i Jakuba, i wszystkich proroków w królestwie Bożym, a siebie samych precz wyrzuconych. Przyjdą ze wschodu i zachodu, z północy i południa i siądą za stołem w królestwie Bożym. Tak oto są ostatni, którzy będą pierwszymi, i są pierwsi, którzy będą ostatnimi».

Po raz kolejny Słowo mówi nam wyraźnie: NIE MA TOLERANCJI DLA ZŁA.

Miłosierdzie to szansa do nawrocenia.

Perły Słowa

Dziękuję damian entwistle za zdjęcie na licencji CC

2 odpowiedzi do artykułu “Panie, czy tylko nieliczni będą zbawieni?

  1. Maria

    Myślę, że to „usiłowanie wchodzenia przez ciasne drzwi” to nie tylko nasza droga do zbawienia i do wieczności, choć to najważniejsze, ale to również zagwarantowanie sobie ciekawszego, mądrzejszego i szczęśliwszego życia ziemskiego…bo ma to znaczenie i sens dla naszego wzrastania duchowego, doskonalenia siebie a tym samym dążenia do Królestwa Bożego w nas już tutaj na ziemi… czyli w efekcie, patrząc po ludzku, do dojrzałego, spełnionego przeżycia tych danych nam lat na ziemi… czy coś więcej jest tutaj nam potrzebne ???

    1. Tomasz Autor

      Jezus wyraźnie mówi, że czynienie niesprawiedliwości – pomimo wezwania do nawrócenia i krzyża Jezusa, dyskwalifikuje nas całkowicie. Faktycznie również pozbawia prawdziwie ludzkiego życia tu na Ziemi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

rfwbs-slide