Przejdź do paska narzędzi

Pełnić wolę Ojca…

Tymczasem prosili Go uczniowie, mówiąc: Rabbi, jedz! On im rzekł: Ja mam do jedzenia pokarm, o którym wy nie wiecie. Mówili więc uczniowie jeden do drugiego: Czyż Mu kto przyniósł coś do zjedzenia? Powiedział im Jezus: Moim pokarmem jest wypełnić wolę Tego, który Mnie posłał, i wykonać Jego dzieło. Czyż nie mówicie: Jeszcze cztery miesiące, a nadejdą żniwa? Oto powiadam wam: Podnieście oczy i popatrzcie na pola, jak bieleją na żniwo. żniwiarz otrzymuje już zapłatę i zbiera plon na życie wieczne, tak iż siewca cieszy się razem ze żniwiarzem. Tu bowiem okazuje się prawdziwym powiedzenie: Jeden sieje, a drugi zbiera. Ja was wysłałem żąć to, nad czym wyście się nie natrudzili. Inni się natrudzili, a w ich trud wyście weszli.

(J 4, 31‐38)

Pełnić wolę Ojca… To po to Jezus przyszedł na świat. Wypełnił ją do końca! Jakiż wspaniały przykład dla nas, często zaplątanych w swej kruchości, niechętnie przyjmujących swój krzyż, mających własne pomysły na życie, niekoniecznie zgodne z wolą Boga. A jak będzie z naszym plonem?

Panie, proszę, pomóż mi rozeznać Twoją wolę i ją wypełniać. Amen

3 odpowiedzi do artykułu “Pełnić wolę Ojca…

 1. Tomasz

  Kiedyś mnie pełnienie woli Ojca przerażało… Lata z Panem zmieniają jednak perspektywę. Zaczyna się patrzeć w przyszłość, w wieczność! Pełnienie woli Ojca to nie tylko budowanie Królestwa ŻYCIA, ale pomoc ludziom spotykanym na co dzień…

  1. Puella Clara Autor

   Ja coraz śmielej i z ufnością mówię w modlitwie Pańskiej „Bądź wola Twoja”. Wiem, że Bóg pragnie jedynie dobra, bo sam jest czystym Dobrem!:) Jeśli droga prowadzi przez cierpienie… cierpiał przecież Chrystus…
   Patronem portalu jest św. Michał Archanioł. Często i tak się modlę:

   „Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen.”
   (Za zgodą Kurii Diecezji Warszawsko-Praskiej z 25 X 1994 r., nr 2352/K/94)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

rfwbs-slide