Pewność ukryta w niepewności.. .

Niepewność jest chlebem powszednim gdyż związana jest z doświadczeniem życia jako ciągle biegnącego procesu podlegającemu nieustannym zmianom. Chyba, że ktoś tego nie zauważa i  ulega złudzeniu, że nad wszystkim panuje.

Życie może zmienić każdy bodziec dotykający z zewnątrz gdy wejdę z nim w interakcję. Niezwykle celnie obrazuje to jedna z piosenek Grzegorza Turnaua: „Zwieść cię może ulicami ciągnący tłum.Wódka w parku wypita albo zachód słońca.. .”

Wiara w Boga, to zgoda na niepewność, z tą różnicą, że jest w niej ukryte, stabilne przekonanie, że moje życie jest w jego rękach. Mimo doświadczania codziennie niepewności, niestabilności, mam tę pewność, że zmierzam pewną drogą i do właściwego celu.

Wiara w Boga to właśnie związanie się mojej niepewności z Jego stałością i wiernością. I to jest źródło pewności w niepewności.. .

Ten niepokój człowieka jest jak niepewność grudy gliny z której garncarz lepi naczynie.( gdyby glina była człowiekiem a garncarz Bogiem). Glina nie wie, jakie naczynie zostanie z niej ulepione ale jeśli poddaje się w zaufaniu rękom garncarza może się o tym przekonać w procesie kształtowania.

Podobnie jest z Wiarą – nie jest ona tylko wiedzą ale poddaniem się, tak jak w obrazie gliny i garncarza. Ja wierzę Jemu więc nie wymykam się spod Jego rąk, cierpliwie czekając Kim On chce mnie mieć.. . Być w Jego rękach Boga, to uwierzyć, że Jego droga: przykazania, modlitwa, wysiłek codziennego zwracania się do Niego ma sens. Taki sens, że dzięki mojemu „wierzę”, On może mnie kształtować, budować, stwarzać tak jak genialny garncarz  tworzy swoje arcydzieło.

To nie filozofia ani puste gadanie. Jezus powiedział do Nikodema: „Musisz się drugi raz narodzić.. .”

Właśnie owo narodzenie trwa i realizuje się w moim „Wierzę”. On mnie kształtuje, a Ja tylko, pokornie jak glina poddaję się Jego rękom. Nie pytam ale z dziecięcą Wiarą chwytam Go za rękę i poddaję się Jego woli.

4 odpowiedzi do artykułu “Pewność ukryta w niepewności.. .

 1. Tomasz

  Wiara w Boga, RACJONALNA wiara w Boga. Kiedy patrzę na życie Jezusa, na jego głęboką mądrość, moc i zmartwychwstanie, widzę,  zaufanie Jemu jest MĄDRE. Dołóżmy do tego doświadczenie wielu wierzących i moje własne z życia z Panem… Tak, Bóg jest i chce nas. Nadal ludzie mają wybór i mogą sprawdzać swoje wizje szczęścia poza Bogiem, ale wierzący w Jezusa już mogą się cieszyć pewnością jaką daje pozostawianie w ręku Wszechmogącego Ojca.

 2. staszek

  „Kto się w opiekę oddał Wszechmocnemu i w cieniu Wszechmocnego mieszka..”.

  Modląc się w niepewnościach podświadomie łakniemy pewności ale tak naprawdę nie chodzi o to aby one zniknęły ale o Wiarę, że Bóg nas prowadzi nawet w niepewnościach które przychodzi nam przeżywać. Można to porównać do wędrówki w niepogodę i deszcz, z wiatrem w oczy. Ale idziemy gdyż jesteśmy świadomi celu, pewnej drogi oraz upływającego czasu.

  „Bóg z tymi, którzy Go miłują, współdziała we wszystkim dla ich dobra”– nawet w przeciwnościach i niepewnościach i upadkach. Bóg nasz jest dla nas zawsze alternatywą dlatego nigdy nie jesteśmy w sytuacji bez wyjścia.

  To niezłe „duchowe turbo-doładowanie”.

  :-)))

   

  1. Tomasz

   Tak, nigdy nie jesteśmy w sytuacji bez wyjścia. Śmierć ciała nie jest prawdziwą śmiercią, ale przejściem. Pan nam potrafi i dodać życia… jeśli taka potrzeba istnieje i o nią prosimy. We wszystkim możemy odnaleźć łaskę przygotowującą do Życia w Domu Ojca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

rfwbs-slide

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij