Przejdź do paska narzędzi

Powiedział mu bowiem: Wyjdź, duchu nieczysty, z tego człowieka.

Jezus i uczniowie Jego przybyli na drugą stronę jeziora do kraju Gerazeńczyków. Ledwie wysiadł z łodzi, zaraz wybiegł Mu naprzeciw z grobów człowiek opętany przez ducha nieczystego. Mieszkał on stale w grobach i nawet łańcuchem nie mógł go już nikt związać. Często bowiem wiązano go w pęta i łańcuchy; ale łańcuchy kruszył, a pęta rozrywał, i nikt nie zdołał go poskromić. Wciąż dniem i nocą krzyczał, tłukł się kamieniami w grobach i po górach. Skoro z daleka ujrzał Jezusa, przybiegł, oddał Mu pokłon i zawołał wniebogłosy: Czego chcesz ode mnie, Jezusie, Synu Boga Najwyższego? Zaklinam Cię na Boga, nie dręcz mnie! Powiedział mu bowiem: Wyjdź, duchu nieczysty, z tego człowieka. I zapytał go: Jak ci na imię? Odpowiedział Mu: Na imię mi „Legion”, bo nas jest wielu. I prosił Go na wszystko, żeby ich nie wyganiał z tej okolicy. A pasła się tam na górze wielka trzoda świń. Prosili Go więc: Poślij nas w świnie, żebyśmy w nie wejść mogli. I pozwolił im. Tak duchy nieczyste wyszły i weszły w świnie. A trzoda około dwutysięczna ruszyła pędem po urwistym zboczu do jeziora. I potonęły w jeziorze. Pasterze zaś uciekli i rozpowiedzieli to w mieście i po zagrodach, a ludzie wyszli zobaczyć, co się stało. Gdy przyszli do Jezusa, ujrzeli opętanego, który miał w sobie legion, jak siedział ubrany i przy zdrowych zmysłach. Strach ich ogarnął. A ci, którzy widzieli, opowiedzieli im, co się stało z opętanym, a także o świniach. Wtedy zaczęli Go prosić, żeby odszedł z ich granic. Gdy wsiadł do łodzi, prosił Go opętany, żeby mógł zostać przy Nim. Ale nie zgodził się na to, tylko rzekł do niego: Wracaj do domu, do swoich, i opowiadaj im wszystko, co Pan ci uczynił i jak ulitował się nad tobą. Poszedł więc i zaczął rozgłaszać w Dekapolu wszystko, co Jezus z nim uczynił, a wszyscy się dziwili. Mk 5,1-20

Sceny jak ta opisana dzieją się nadal. Dla odważnych, krótki film. Młoda kobieta spoza świata arabskiego odwiedziła kościół św. Marka w Kairze. W czasie kiedy koptyjski kapłan Abouna Makary miał swój obchód wiernych z krzyżem i wodą święconą. Okazało się, że jest opętana. Na filmie jesteśmy świadkami szybkiego egzorcyzmu. Jego przybliżony tekst: W imieniu Jezusa z Nazaretu, Mesjasza, mocą jego życie dającego krzyża, mocą jego Ducha Swiętego nakazuję każdemu duchowi opuszczenie ciała, niszczę wszelką władzę szatańską nad tym ciałem i zakazuję powrotu, niszczę wszelkie związania magią. Powtórzę ten egzorcyzm jeszcze dwa razy dokonując zanurzenia w poświęconej wodzie i tchnieniu Ducha. Oświadczam w imieniu Jezusa z Nazaretu Mesjasza, że po trzeciej turze to ciało będzie wolne od szatana. Demon rozumie arabskie polecenia, ale kobieta już nie. Kiedy dochodzi do siebie słyszymy jak kapłan mówi do niej po angielsku. (Dla tych, którzy jeszcze nie mówią po angielsku:

-Jezus Mesjasz uzdrowił Cię. Czy wierzysz! Tak wierzę. Dziękuję Boże. Proszę przebacz mi . Przebacz mi wszystkie grzechy. )

Demony panicznie boją się Obecności Bożej… Jak dobrze jest żyć w niej!

Perły Słowa

Jeśli czujesz lęk spójrz w oczy tego, którego panicznie boją się duchy złe, a który dla Ciebie zachowuje swoje Miłosierdzie.

2 odpowiedzi do artykułu “Powiedział mu bowiem: Wyjdź, duchu nieczysty, z tego człowieka.

  1. Mirella

    Są w nas duchy…zawsze…nie możemy łudzić się. I jeśli jest to Duch Święty, to czekają nas owoce Jego mocy…jeśli to inne duchy…módlmy się o wyzwolenie

    1. Tomasz Autor

      Wiele osób z tak zwanego świata mogłoby przeżyć to samo co ta turystka na filmie. Część chrześcijan też! Ci, co są niewolnikami grzechu, a próbują go nazwać dobrem. Dobrze, że jest Pan i dobrze, że ma moc nas czynić wolnymi!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

rfwbs-slide