Przejdź do paska narzędzi

Przyszedłem w imieniu Ojca mego, a nie przyjęliście Mnie

(J 5,31-47)
Jezus powiedział do Żydów: Gdybym Ja wydawał świadectwo o sobie samym, sąd mój nie byłby prawdziwy. Jest przecież ktoś inny, kto wydaje sąd o Mnie; a wiem, że sąd, który o mnie wydaje, jest prawdziwy. Wysłaliście poselstwo do Jana i on dał świadectwo prawdzie. Ja nie zważam na świadectwo człowieka, ale mówię to, abyście byli zbawieni. On był lampą, co płonie i świeci, wy zaś chcieliście radować się krótki czas jego światłem. Ja mam świadectwo większe od Janowego. Są to dzieła, które Ojciec dał Mi do wykonania; dzieła, które czynię, świadczą o Mnie, że Ojciec Mnie posłał. Ojciec, który Mnie posłał, On dał o Mnie świadectwo. Nigdy nie słyszeliście ani Jego głosu, ani nie widzieliście Jego oblicza; nie macie także słowa Jego, trwającego w was, bo wyście nie uwierzyli w Tego, którego On posłał. Badacie Pisma, ponieważ sądzicie, że w nich zawarte jest życie wieczne: to one właśnie dają o Mnie świadectwo. A przecież nie chcecie przyjść do Mnie, aby mieć życie. Nie odbieram chwały od ludzi, ale wiem o was, że nie macie w sobie miłości Boga. Przyszedłem w imieniu Ojca mego, a nie przyjęliście Mnie. Gdyby jednak przybył kto inny we własnym imieniu, to byście go przyjęli. Jak możecie uwierzyć, skoro od siebie wzajemnie odbieracie chwałę, a nie szukacie chwały, która pochodzi od samego Boga? Nie mniemajcie jednak, że to Ja was oskarżę przed Ojcem. Waszym oskarżycielem jest Mojżesz, w którym wy pokładacie nadzieję. Gdybyście jednak uwierzyli Mojżeszowi, to byście i Mnie uwierzyli. O Mnie bowiem on pisał. Jeżeli jednak jego pismom nie wierzycie, jakżeż moim słowom będziecie wierzyli?

Dlaczego ludzie nie wierzą Bogu, nie przyjmują Jezusa? Jak  rozmawiam z ateistami, to okazuje się, że  oni czują się … mądrymi! Dramatyczne… Widzą fałszywy obraz religii, nie reagują na piękno i prawa świata, nic im nie pomaga świadectwo milionów cieszących się poznaniem Boga. Nie mniej uważają się mądrych i rozsądnych.  Utwierdzają ich w tym media i sami siebie wzajemnie. Gdyby się zatrzymali, wsłuchali się w naturę, przestali odbierać chwałę od innych…

Może coś i do nich by dotarło.

Perły Słowa

 

2 odpowiedzi do artykułu “Przyszedłem w imieniu Ojca mego, a nie przyjęliście Mnie

 1. Mirella

  Szatan uczynił z człowieka boga dla innych ludzi, postawił na piedestale i przekonuje o jego mądrości…i ludzie wierzą i odrzucają Boga.
  Pisał o tym już św Paweł do Tesaloniczan 2 , 3-4
  Niech was w żaden sposób nikt nie zwodzi, bo [dzień ten nie nadejdzie], dopóki nie przyjdzie najpierw odstępstwo i nie objawi się człowiek grzechu, syn zatracenia, który się sprzeciwia i wynosi ponad wszystko, co nazywa się Bogiem lub tym, co odbiera cześć, tak że zasiądzie w świątyni Boga dowodząc, że sam jest Bogiem

  1. Tomasz Autor

   Głupota przekonana o swojej mądrości, to jest codzienność tego świata od dawna. Żyjemy w czasie kolejnego etapu zła, kiedy zastąpiono Boże prawa „naszymi wartościami” wynosząc się nad Bożego prawodawcę. Już obserwujemy ruch „przystosowywania” wiary i obrazu Boga do tych uzurpacji.To może być wstęp do ostatniego akordu – już piekielnej uzurpacji, że się jest Bogiem samym!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

rfwbs-slide