Rewolucja techniczna w trakcie przyspieszania!

Wszyscy wiemy, że technologia się rozwija. Problemem jest, że wielu Polaków nie ma pojęcia, że potężny skok technologiczny dzieje się teraz!

Zacznijmy może od kosmosu. Bardzo się do nas przybliżył. Kamieniem milowym tego procesu  są rakiety wielokrotnego użytku. Zobaczmy jak takie cudo – Falcon 9 wraca na Ziemię. Kamera jest zamontowana na rakiecie, a miejsce lądowania to barka pływająca na wodzie.

Znikomą część kosztów rakiety stanowi paliwo. Rakiety wielokrotnego użytku bardzo obniżają cenę lotów kosmicznych. Technologia powrotu jest coraz bardziej skuteczna.Tylko jeden krok teraz do lotu na Marsa! Dlaczego? Bo trzy rakiety Falcon 9 połączone razem dają potężną Falcon Heavy pozwalająca na lot ku czerwonej planecie. Próba jeszcze w tym roku. Wszystkie trzy człony mają wrócić na Ziemię!

Skala postępu jest tak duża, że prywatna firma SpaceX planuje kolonizację Marsa!

Bardzo wiele zmienia się w komunikacji. Czas na samochody elektryczne! Już są i to fantastyczne, ale jedynie dla zamożnych klientów. Skokiem skali ma być model 3 Tesli.

Do 2020 roku ma ich jeździć już milion! By to było możliwe, trzeba zbudować ogromną fabrykę zmodyfikowanych baterii – Tesla Gigafactory. Zobaczcie sami:

Inne firmy idą w ślady Tesli i wkrótce elektryczne autobusy, samochody zaczną się panoszyć  na naszych drogach 🙂 Będą cichsze i nie trują!

To wcale nie koniec! Czas na super szybkie koleje. Prędkości 1000 – 1500 km/h osiągalne!

Dużo ma się zmienić w energetyce. Jest szansa, że mający domki uniezależnia się od dostaw energii. Takim już dostępnym projektem jest Powerwall.

Na razie to jest zbyt kosztowne, ale są szanse obniżenie cen baterii i ogniw słonecznych.

Największy wpływ może mieć jednak pojawienie się automatycznych systemów zdolnych do zastąpienia ludzkiej pracy. Na pierwszy ogień pójdą kierowcy.

Pierwsze systemy już do końca sprawdzone i nawet legalne, mogą się pojawić w 2020 roku.

Nie tylko kierowcy. Roboty potrafią coraz więcej, a AI daje im szansę na wykonywanie skomplikowanych zadań.

Przyszłość dzieje się TERAZ!

 

 

 

4 odpowiedzi do artykułu “Rewolucja techniczna w trakcie przyspieszania!

    1. Tomasz Autor

      Ilość zastępowalnych prac się ciągle zwiększa. Mnie przeraża, że z taką technologia mniejszość może rządzić większością. Tyrani nie będą potrzebowali ludzkich policji i wojska, które mogą się zawsze zbuntować. Będą w stanie zabić dowolną osobę w ciągu minuty od podjęcia decyzji… To jest groźne.

  1. Maria

    Tak, to jest stwierdzenie w punkt… będą na każdych usługach… bez duszy, bez uczuć… straszny obraz przyszłości…ale my chrześcijanie jesteśmy ludźmi nadziei… ???

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

rfwbs-slide

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij