Sid Roth, czyli od marzenia o milionie dolarów do Mesjasza!

Jesteśmy świadkami niezwykłego od 1900 lat zjawiska: masowego odkrywania przez  Żydów  Mesjasza Izraela w osobie Jeszui – Jezusa z Nazaretu. Początek chrześcijaństwa był czysto hebrajski, potem „goim” –  poganie przejeli ster i nadawali ton kościołowi. Zawsze byli Żydzi wierzący w  Jezusa, ale nigdy aż tylu i z taką dynamiką wzrostu liczby . Kolejną różnicą jest pozostawania w szeregach Izraela  uczniów Mesjasza, przekonanych, że w ten sposób właśnie są  prawdziwymi Hebrajczykami posłusznymi Haszem (imię Boga z szacunku niewymawiane).

Dla  większości Żydów to tragedia – dla nich chrześcijanami byli Hitler i strażnicy obozów koncentracyjnych, a ewangelia z opisem ukrzyżowania przyczyną antysemityzmu i wielowiekowych cierpień. Do dziś pamiętają o ofiarach wypraw krzyżowych, działaniach inkwizycji hiszpańskiej .
Dla nich ci, którzy uwierzą w Jezusa to zdrajcy, już nie-Żydzi … 

Fakt istnienia i działania ruchu mesjańskiego jest równie niezwykły jak byłoby pojawienie się płynących w  górę rzek . Indywidualne historie odkryć religijnych  to pasjonujące  dzieje łaski walczącej z uprzedzeniami i niewiedzą , zakończone ogromną radością  znalezienia bliskości Boga i  zrozumienia samego siebie jako członka Narodu Wybranego. I to wbrew wszystkiemu, z realną groźbą wykluczenia z rodziny i społeczności. Jestem pełen podziwu dla tych ludzi poświęcających życie swojemu Mesjaszowi. Są piękni, mądrzy i … twórczy.

Radość i  pokój, uwielbienie dla Boga potrafią wyrazić w tańcu: 
InnerCourtDancers Messianic Dance Team, Baruch Adonai By Joel Chernoff Choregrapher Dawnita Carlson Beth Messiah Congregation

Baruch Adonai Elohim Israel – Błogosławiony Pan, Bóg Izraela.

Ruch mesjański  posiada własne jesziwy, kongregacje w USA i Izraelu, oraz  radia internetowe.

Wspaniałą, natchnioną muzykę można znależć słuchając radia z  portalu: 

radio

Posłuchaj:

winamp  128 kb       realplayer 24 kb   128 kb          Windows Media  64 kb          Winamp  24 kb

Można się nauczyć odrobinę hebrajskiego, jeśli tylko zna się angielski. Wiele pieśni wykonywanych jest w tych dwóch językach.
Artystów mesjańskich wystarczyłoby na pożyczenie wszystkim innym wspólnotom uczniów Jezusa!
Szeroki przegląd połączony z próbkami utworów można znaleźć na:
 

muzyka mesjańska

Z wielu wspaniałych postaci istotnych w ruchu mesjańskim zacznijmy od  prowadzącego 

„Messianic Vision”,  
 

Sid site


portal pełen bardzo ciekawych programów ” It’s Supernatural! TV Show”. 
Poniżej świadectwo Sida przetłumaczone (niedoskonale!) przeze mnie . Oryginał
 

Sid Roth

Nazywam się Sid Roth. Jestem Żydem. Obydwoje moi rodzice byli Żydami. Jestem obywatelem zarówno USA jak i Izraela. Uczęszczałem do synagogi,  gdzie miałem uroczystośc  bar micwy (inicjacji dorosłości).
Podobnie  jak dla większości amerykańskich Żydów zorganizowana religia nie miała dla mnie znaczenia. Byłem dumny z bycia Żydem, ale religijność mnie nudziła. Szczerze mówiąc, moim Bogiem były pieniędze. Moim celem było  zostać milionerem w wieku 30 lat. Kiedy miałem 29 lat  zdobyłem wykształcenie, założyłem rodzinę, miałem córkę i posadę maklera w banku Merrill Lynch. Chociaż miałem wspaniałe życie i karierę, czułem się przegrany, ponieważ nie byłem milionerem. Zrobiłem coś, z czego nie jestem dumny: opuściłem żonę, córkę, pracę w banku i poszedłem szukać szczęścia. Moje starania doprowadziły mnie do wschodnich medytacji ruchu  New Age. Byłem bliski obłedu. Życie stało się zbyt trudne. Pewien chrześcijański biznesmen wykazał mi, że  żydowska Biblia potępia mój  okultyzm i powiedział mi, że Jezus jest Żydowskim Mesjaszem , co ukryto przede mną  w ortodoksyjnym wychowaniu. Byłem kompletnie zaskoczony. Zacząłem czytać żydowską Biblię i uświadomiłem sobie, że on może mieć rację! Wtedy własnie mój duchowy przewodnik zaczął mnie przeklinać wewnątrz mego umysłu. Do tej pory myslałem, że panuję nad  duchowym przewdnikiem (termin New Age), ale teraz widziałem, że nie! Byłem pod władzą, silną i złą władzą! Poszedłem spać przerażony, pragnałem umrzeć. Zdesperowany modliłem się : Jezu, pomóż , choć wcale nie wiedziałem, czy Jezus jest naprawdę, ale nie miałem żadnej innej nadziei.. Następnego ranka, po obudzeniu wiedziałem natychmiast, że zła, które było we mnie już nie ma, strach również całkiem zniknął. Byłem pewny, że to skutki wczorajszej modlitwy. Zamiast przerażenia i desperacji doświadczałem  potężnego pokoju i miłości, jak nigdy wcześniej. Wiedziałem z pewnością : Jezus jest! On nie tylko przywrócił mi równowagę wewnętrzną, ale również uratował moje małżeństwo ponownie obdarowując mnie moją cudowną żoną Joy i  drogą córką Leigh. Cała moja najbliższa  rodzina: żona, córka, mama, ojciec, siostra i szwagier również poznali Jezusa.

Od 1972 roku poświęciłem swoje życie staraniom, by Żydzi zrozumieli, że Jezus jest naszym Mesjaszem!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

rfwbs-slide

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij