Siostra Faustyna w Kiekrzu k/Poznania

Kiekrz to miejscowość granicząca z Poznaniem. Miejscowość ta, jak i najbliższe okolice, położone są wokół trzech jezior: Wielkiego Jeziora Kierskiego, Małego Jeziora Kierskiego oraz Jeziora Strzeszyńskiego.

Tutaj w Kiekrzu, przy ul Kierskiej 10, w 1928 roku, założony został klasztor Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia. Kaplicę zakonną Zgromadzenia, w 2015 roku, ustanowiono Sanktuarium Świętej Siostry Faustyny.

Do Kiekrza, 7 lipca 1929 roku przyjechała Siostra Faustyna, by zastąpić w kuchni chorą siostrę. Pobyt w Kiekrzu trwał kilka tygodni. Siostra Faustyna pracę w kuchni łączyła z bardzo głębokim życiem duchowym. Medytacjom oddawała się, spacerując ścieżkami nad jeziorem Kierskim Małym, znajdującym się nieopodal klasztoru.

Pewnego lipcowego dnia, nad brzegiem jeziora, przy jednym ze starszych drzew, doświadczyła niezwykłego i pięknego spotkania z Jezusem, które opisała w swoim w „Dzienniczku” (Dz.158)

.. Kiedy byłam w Kiekrzu, aby zastąpić jedną z sióstr na krótki czas, w jednym dniu po południu poszłam przez ogród i stanęłam nad brzegiem jeziora, i długą chwilę zamyśliłam się nad tym żywiołem. Nagle ujrzałam przy sobie Pana Jezusa, który mi rzekł łaskawie: „To wszystko dla ciebie stworzyłem, oblubienico moja, a wiedz o tym, że wszystkie piękności niczym są w porównaniu z tym, co ci przygotowałem w wieczności”. Dusza moja została zalana tak wielką pociechą, że pozostałam tam do wieczora, a zdało mi się, że jestem krótką chwilę. Dzień ten miałam wolny i przeznaczony na jednodniowe rekolekcje, więc miałam zupełną swobodę oddać się modlitwie. O, jak Bóg jest nieskończenie dobry, ściga nas swoją dobrocią. Najczęściej zdarza się, że udziela mi Pan największych łask wtenczas, kiedy ja się wcale ich nie spodziewam (Dz.158).

Na pamiątkę tego wydarzenia utworzona została Droga Świętej Faustyny w Kiekrzu – krótki szlak spacerowy o charakterze medytacyjno-modlitewnym.

Usytuowany jest też tutaj głaz pamiątkowy św. Jana Pawła II z modlitwą do św. Faustyny; droga krzyżowa z głazów; ołtarz polowy z wysokim metalowym krzyżem; drzewo, przy którym nastąpiło objawienie w 1929 roku, na którym umieszczono kapliczkę z wizerunkiem Miłosierdzia Bożego.

Uczmy się tak jak św. Faustyna poznawać miłosierną miłość Boga i odpowiadać na nią postawą ufności wobec Niego i miłosierną miłością względem bliźnich.

 

Odpowiedź do artykułu “Siostra Faustyna w Kiekrzu k/Poznania

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

rfwbs-slide

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij