Przejdź do paska narzędzi

Wy zatem, bracia, powołani zostaliście do wolności!

freedom

Oto ja, Paweł, mówię wam: Jeżeli poddacie się obrzezaniu, Chrystus wam się na nic nie przyda. I raz jeszcze oświadczam każdemu człowiekowi, który poddaje się obrzezaniu: jest on zobowiązany zachować wszystkie przepisy Prawa. Zerwaliście więzy z Chrystusem; wszyscy, którzy szukacie usprawiedliwienia w Prawie, wypadliście z łaski. My zaś z pomocą Ducha, na zasadzie wiary wyczekujemy spodziewanej sprawiedliwości. Albowiem w Chrystusie Jezusie ani obrzezanie, ani jego brak nie mają żadnego znaczenia, tylko wiara, która działa przez miłość.

Ga 5,1-6

Niesamowita jest wolność jaką mamy w Mesjaszu. Oto nasze grzechy są przebaczone, otrzymujemy pomoc do walki z nałogami, zdolnośc do kochania i budowania Królestwa, wyzwolenie od lęku przed smiercią i wieczność jako perspektywę!

Bardzo ważne jest podkreślenie:  Ma znaczenie wiara działająca przez miłość!

To jest znak przyjęcia Jezusa.

Perły Słowa

2 odpowiedzi do artykułu “Wy zatem, bracia, powołani zostaliście do wolności!

  1. Maria

    Chrystus nas wyzwala…W Nim i z Nim zaczyna się nasza przyszłość, nowe życie…zaczyna się nasze uwolnienie od beznadziejności tego świata..od rozdarcia naszej jedności wewnętrznej….
    Poprzez bycie z Chrystusem, pielęgnowanie miłości chrześcijańskiej, uwalniamy się od siebie, od naszych różnych lęków, samotności, nadmiernych potrzeb…zostajemy przywróceni do jedności z Bogiem, z sobą samym i innymi ludźmi…Stajemy się wolni…stajemy się szczęśliwi… godzimy się na nasze życie… A pozytywne konsekwencje tego, możemy zobaczyć w naszym codziennym życiu…
    Niesamowite jest działanie Boga w nas… jeśli powiemy TAK….

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

rfwbs-slide