Zdarzają się między wami spory

1Kor 1,10-13.17-18
A przeto upominam was, bracia, w imię Pana naszego Jezusa Chrystusa, abyście byli zgodni, i by nie było wśród was rozłamów; byście byli jednego ducha i jednej myśli. Doniesiono mi bowiem o was, bracia moi, przez ludzi Chloe, że zdarzają się między wami spory. Myślę o tym, co każdy z was mówi: Ja jestem Pawła, a ja Apollosa; ja jestem Kefasa, a ja Chrystusa. Czyż Chrystus jest podzielony? Czyż Paweł został za was ukrzyżowany? Czyż w imię Pawła zostaliście ochrzczeni? Nie posłał mnie Chrystus, abym chrzcił, lecz abym głosił Ewangelię, i to nie w mądrości słowa, by nie zniweczyć Chrystusowego krzyża. Nauka bowiem krzyża głupstwem jest dla tych, co idą na zatracenie, mocą Bożą zaś dla nas, którzy dostępujemy zbawienia.

Powodów do sporów jest chyba ilość nieskończona. Nawet szczerze wierzący i znający Pana, są dopiero na początku drogi uzdrowienia i przemiany. Możemy różnić się rytami pobożności, głębokimi przekonaniami politycznym, zwyczajami i naprawdę nie jestem w stanie wymienić wszystkiego. Czego nam nie wolno, to rozrywać ciała Jezusa, jego Kościoła.  Rany już  są i są bolesne…

Perły Słowa

2 odpowiedzi do artykułu “Zdarzają się między wami spory

  1. Puella Clara

    Jeśli nas tak boli brak jedności w Kościele, spory, schizmy, próby „pisania Ewangelii na nowo”, to jak to musi boleć Głowę, czyli Jezusa Chrystusa. To Jego Ciało jest rozdzierane…

    Rada św. Pawła:
    „A zatem zachęcam was ja, więzień w Panu, abyście postępowali w sposób godny powołania, jakim zostaliście wezwani, z całą pokorą i cichością, z cierpliwością, znosząc siebie nawzajem w miłości. Usiłujcie zachować jedność Ducha dzięki więzi, jaką jest pokój. Jedno jest Ciało i jeden Duch, bo też zostaliście wezwani do jednej nadziei, jaką daje wasze powołanie. Jeden jest Pan, jedna wiara, jeden chrzest. Jeden jest Bóg i Ojciec wszystkich, który [jest i działa] ponad wszystkimi, przez wszystkich i we wszystkich.” (Ef 4, 1‐6)

  2. Tomasz Autor

    Znosząc siebie nawzajem w miłości – ten werset zwrócił moją uwagę, kiedy jeszcze wspólnota chrześcijan wydawała mi się rajem prawie.  Bliżej się poznając zawsze jednak odkrywamy kolce…  Do Nieba jeszcze za wcześnie:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

rfwbs-slide

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij