Cacahuamilpa Meksyk – najpiękniejszy system jaskiń w Ameryce Łacińskiej

Grutas de Cacahuamilpa – Park Narodowy w meksykańskim stanie Guerrero, niedaleko  miasta Taxco, znany przede wszystkim z Grot Cacahuamilpa, tworzących jeden z największych i najpiękniejszych systemów jaskiń w Ameryce Łacińskiej i na świecie. Istnieje tu także mniejszy zespół jaskiń zwanych Grutas de Carlos Pacheco, oraz dwóch podziemnych rzek. Jaskinie zostały odkryte w 1834 r. a w 1936 r. utworzono Park Narodowy.

Park Narodowy jest położony w górach Sierra Madre del Sur, utworzonych głównie ze skał wapiennych powstałych na dnie oceanu przed milionami lat. Jaskinia Cacahuamilpa obejmują około 90 naturalnych komór, tzw. „salonów”, z których tylko 20 udostępnionych jest publiczności. W wyrzeźbionych przez wodę i czas pięknych komnatach w korycie podziemnej rzeki, znajdują się niezwykłe formacje skalne i zachwycające zjawiska krasowe, wśród nich liczne stalaktyty i stalagmity nastrojowo podświetlane. System jaskiń w Cacahuamilpa stanowił wielokrotne scenerie różnych filmów i koncertów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

rfwbs-slide

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij