Archiwum

 

 perły

Witam na  stronie o "perłach utkanych ze światła".

   Mam szczęście podobne do tego upragnionego przez poławiaczy perłopławów: znajduję w Internecie portale do duchowej rzeczywistości, miejsca, gdzie można  dotknąć działającego Boga.  

      Dzielę się nimi z przyjaciółmi i często słyszę pytanie: jak na to wpadłeś? Widocznie jest to dla nich czymś zupełnie nowym. Sprawdźmy, drogi Gościu: czy spotkałeś Żydów wierzących w Jezusa,  Mesjasza Izraela,  tak mocnych duchowo i intelektualnie, że rabini boją się publicznej debaty z nimi?

Sid and AviadDr. Michael BrownSharon Allen

Messianic dance

Żydzi mesjańscy

   Może znasz koptyjskiego duchownego, dla którego słowa  "(…)  uzdrawiajcie chorych, (…) wypędzajcie złe duchy (…)" /Mt 10, 7-8/  są realizowanym powołaniem?  Zapraszam na spotkanie z Ojcem (Abouna ) Makarym z Kairu. Zobacz film (uwaga –  dla odważnych – szybki egzorcyzm).

Ojciec Makary

      Film jest fragmentem znacznie dłuższej relacji z  modlitw, jakie odbyły się w Kairze 14 listopada 2008 roku. Przedstawia niezwykły egzorcyzm. Abouna Makary po egzegezie biblijnej i modlitwie liturgicznej wyrusza z poświęconą wodą  na "obchód" wiernych i gości-muzułmanów. Zdarza się często, że spotyka opętanych i dzieją się wtedy sceny żywcem wyjęte z Ewangelii. Tym razem to nie potępieńcze wrzaski go zatrzymały, ale, jak sądzę,  zło dostrzeżone w oczach młodego człowieka! Egzorcyści czują spojrzenie szatana! 
Kapłan pyta: "Jak masz na imię? W imię Jezusa z Nazaretu, Mesjasza – kim jesteś ?"  Demon : "Zwierzę".  O.Makary: "Wobec Chrystusa nie jesteś zwierzę! Na twarz!" (przed Jezusem). "W imię Jezusa z Nazaretu, Mesjasza – na twarz!" Demon wykonuje rozkaz i opuszcza człowieka. Na pytanie O. Makarego: "Jak masz na imię?"  zdumiony młody człowiek odpowiada: "Hosni" i uśmiecha się,  szczęśliwy z odzyskanej wolności. Kapłan ogłasza: "Mesjasz cię uzdrowił!"
Więcej informacji i krótkich filmów : Ojciec Makary
Ogromny zbiór podobnych filmów na stronie:   www.fathermakary.net

   Kolejnym portalem, unoszącym nas już  prawie w wieczność, jest niezwykła historia przeżyta  przez Iana McCormacka z Nowej Zelandii.

Ian McCormick    Osa morska
Zdjęcia za http://www.aglimpseofeternity.org/

Ten stwór obok to jadowita meduza zwana "osą  morską.".  Co się dzieje, gdy młody ateista używający życia stanie nagle u bram wieczności? Posłuchaj,  jak Ian opowiada:  Ian McCormack

   Zastanawiałem się kiedyś, co czuje ateista, "naukowo" przekonany, że istnieje tylko materia,  po własnej śmierci?  Powinno nastąpić wielkie "nic", a tu  jak na złość … Niezwykłą okazję zobaczenia  takiej sytuacji daje nam  świadectwo Howarda Storma . 

Howard Storm

Howard opowiada o wydarzeniach z 1985 roku, gdy  był 38-letnim  profesorem sztuki na Uniwersytecie Northern Kentucky.

Howard Storm

    Działającego Boga można znaleźć nie tylko w wieczności i świecie duchowym, ale również  w naszym codziennym życiu . Często towarzyszą nam trudności i choroby, które mogą zostać pokonane  łaską  lub  możemy otrzymać dar radości istnienia pomimo nich. Tajemnicę cierpienia bardzo rozjaśnia stanięcie  razem z Howardem Stormem na granicy Światła i Ciemności. Widzimy wtedy, że są sprawy  ważniejsze nawet od ogromnych trudności życia doczesnego.
 
    Warto poznać Nika Vujicica. Jest on  przykładem zaufania Bogu w naprawdę przykrych okolicznościach i  mocy Jezusa zdolnej dać radość tam,  gdzie "po ludzku" jej nie ma.

Nickbaby Nick

Na lewym zdjęciu – Nick w dzieciństwie.    Nick Vujicic

    Miałem okazję rozmawiać z mamą rodzeństwa,  prowadzącego życie konsekrowane (oddane Bogu na służbę). Ku mojemu zaskoczeniu okazała się … niewierzącą, a zapytana o wyjaśnienie, powiedziała:
"Nie wiemy, jak tam jest, przecież nikt stamtąd nie wraca." 
Czy naprawdę? Powiedzmy, że przytoczone do tej pory świadectwa nie wystarczą. Może odkrywcy zaświatów (Storm, McCormack)  weszli tam nie dość głęboko i bawili za krótko?
 Następna historia powinna zaspokoić większe oczekiwania sceptyków:

DanielDanielDaniel
NnekaDaniel with wife

Zdjęcia przedstawiają pastora Daniela Ekechukwu i jego żonę Nnekę,  bardzo ważną postać w tej niesamowitej opowieści.     Daniel Ekechukwu

    Bóg jest  źródłem  życia i nadziei. Może więc czas na świadka przemiany, jaka następuje w człowieku,
który bezkompromisowo jest gotów pójść za poznaną prawdą. Zapraszam na spotkanie z byłym raperem "50shekel",  Aviadem Cohen.

Aviad CohenAviadc Cohen

Aviad Cohen

 

rfwbs-slide

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij