Chrześcijanom zdarza się mówić słowa szatana!

Izrael potrafił wzbudzać gniew Boży tym co ludzie mówili między sobą.

 A jeśli ten naród albo prorok, albo kapłan cię zapyta: Jakie jest brzemię Pańskie?, odpowiesz im: Wy jesteście brzemieniem, bo odrzuciłem was – wyrocznia Pana.  A proroka, kapłana czy lud – ktokolwiek powie „brzemię Pańskie”, ukarzę wraz z jego domem.  Tak będziecie mówić każdy do swego przyjaciela i każdy do swego brata: Co odpowiedział Pan? lub: Co mówił Pan? Nie wspominajcie już więcej „brzemienia Pańskiego”, inaczej bowiem stanie się mówiącemu brzemieniem jego własne słowo, gdyż odwróciliście sens słów Boga żywego, Pana Zastępów, Boga naszego. Tak należy mówić do proroka: Co odpowiedział tobie Pan? lub: Co mówił Pan?  Jeślibyście mimo to mówili: „brzemię Pańskie”, to wtedy tak mówi Pan: Ponieważ używacie tego wyrażenia „brzemię Pańskie”, mimo że wam zakazałem mówić „brzemię Pańskie”, dlatego podniosę was zupełnie i wyrzucę sprzed mojego oblicza, was i miasto, które dałem wam i waszym przodkom. Okryję was wieczną niesławą, wieczną hańbą, która nigdy nie ulegnie zapomnieniu.

Jeremiasz 23. 33-40

Izraelici mieli czelność mówić o Bogu jako o ciężarze! Przynajmniej taka interpretacja wydaje się najbardziej prawdopodobna.

Nam zdarza się mówić jak szatan oskarżający ludzkość przed Bogiem!

Co mówi Bogu o nas szatan?

Szymonie, Szymonie, oto szatan domagał się, żeby was przesiać jak pszenicę;  ale Ja prosiłem za tobą, żeby nie ustała twoja wiara.

Ew. Łukasza 22:31-32, Biblia Tysiąclecia

 

Kogo się odsiewa od zbawionych? Zapewne oskarżanych przez szatana o nieszczerość ludzi. Grzech nie jest już barierą, dzięki odkupieniu. Jakie motywy przypisuje upadły duch ludziom?

W księdze Hioba są bardzo ciekawe fragmenty dialogu Boga z szatanem:

Mówi Pan do szatana: A zwróciłeś uwagę na sługę mego, Hioba? Bo nie ma na całej ziemi drugiego, kto by tak był prawy, sprawiedliwy, bogobojny i unikający grzechu jak on. Szatan na to do Pana: Czyż za darmo Hiob czci Boga?  Czyż Ty nie ogrodziłeś zewsząd jego samego, jego domu i całej majętności? Pracy jego rąk pobłogosławiłeś, jego dobytek na ziemi się mnoży. Wyciągnij, proszę, rękę i dotknij jego majątku! Na pewno Ci w twarz będzie złorzeczył.

Ks. Hioba 1:8-11, Biblia Tysiąclecia

Chciwość, interesowność! Znamy doskonale. Ile razy czytałem wyjaśnienia, że motywem działania Kościoła i kapłanów są pieniądze uzyskiwane z oszukiwanych ludzi! Nie pomagało wskazywanie jak dużo łatwiej zarabiać je jako polityk czy biznesmen…

Tylko, że wierzący też mogą ulec  pułapce i twierdzić na przykład, że WSZYSCY politycy to tylko za pieniądzem gonią. Ogólnie przypisywanie WSZYSTKIM chciwości jest mówieniem JAK SZATAN. On wcale nie musi być obecny przy mówiącym…

Czasem występuje to w lżejszej postaci, kiedy przypisuje się WSZYSTKIM interesowność. Nie będę pokazywał postów kapłanów na TT z satyrami tej treści…

Rzekł Pan szatanowi: Zwróciłeś uwagę na sługę mego, Hioba? Bo nie ma na całej ziemi drugiego, kto by był tak prawy, sprawiedliwy, bogobojny i unikający zła jak on. Jeszcze trwa w swej prawości, choć mnie nakłoniłeś do zrujnowania go, na próżno.  Na to szatan odpowiedział Panu: Skóra za skórę. Wszystko, co człowiek posiada, odda za swoje życie.  Wyciągnij, proszę, rękę i dotknij jego kości i ciała. Na pewno Ci w twarz będzie złorzeczył.

Ks. Hioba 2:3-4, Biblia Tysiąclecia

Znowu ukryty motyw egoizmu jako najważniejszy dla człowieka w ogóle!

Szatan oskarża najlepszego z ludzi tego czasu, czyli oskarża naturę ludzką o niezdolność do bezinteresownej miłości.

Dlaczego to jest, moim zdaniem, ważne by nie wpisywać się w oskarżenia złego ducha swoimi wypowiedziami?

Po pierwsze ułatwiamy ludziom głupotę czyli grzeszenie. Skoro wszyscy są jacyś, to znaczy, że ktoś nie robi niczego specjalnego grzesząc!

Nie zapomnę wywiadu z mordercą księdza, który uzasadniał rozcięcie brzucha ofiary koniecznością zdobycia jego pieniędzy, bo przecież: „Wszyscy zwracają uwagę tylko na złoto. Taki jest świat, niestety…” .

Na koniec ostrzeżenie. Kiedy próbowałem  zachęcać innych do NIEmówienia jak szatan zostałem posądzony o paranoję widzenia wszędzie złych duchów przez kapłana i jeszcze otrzymałem kopniaka od kobiety:) Jedna na trzy reakcja ok.  To na razie. Obawiam się, że wiele trudnych doświadczeń jeszcze  przede mną. 🙂

Tylko dla twardoskórych:) lub w duchowej zbroi. 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

rfwbs-slide

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij