Jutrznia dla Nienarodzonych. Paweł Bębenek

Paweł Bębenek jest dyrygentem, wokalistą i kompozytorem muzyki liturgicznej. Z jego twórczością spotkałam się w moim parafialnym kościele, ponieważ nasz organista często sięga do jego utworów .

Jutrznia dla Nienarodzonych to piękna modlitwa w formie oratorium. O cudzie życia można mówić w przeróżny sposób, tu kompozytor sięgnął po muzykę, która przemawia chyba najgłębiej. Teksty użyte,  to przede wszystkim  psalmy.

Przepiękna animacja pokazuje wszystkie chwile życia od momentu poczęcia do urodzenia.

W czasach, w których żyjemy możemy mówić o holokauście niewinnych ludzi, którzy zabijani są w łonach kobiet, tam gdzie powinni być całkowicie bezpieczni…Ważne, byśmy nigdy nie milczeli wobec tej strasznej niegodziwości, która ma miejsce każdego dnia.

 

Paweł Bębenek Muzyka Ducha

 

 

 

Odpowiedź do artykułu “Jutrznia dla Nienarodzonych. Paweł Bębenek

  1. Tomasz

    Cudowna muzyka, przepiękne obrazy… Cud życia, niesamowitość stworzenia. Dar Pana pozwalający nam wiele zrozumieć, w tym jak działa mechanizm życia.
    Do tego koszmar zabijania życia przez lekarzy na życzenie kobiet, ale często też ich otoczenia. Nie ma chyba miejsca w którym widzimy jaśniej upadek ludzkości. Zostaliśmy powołani do życia w Obecności, z Bogiem obecnym w nas i na wyciągnięcie ręki. Teraz grzech czyni wielu zanurzonymi w pustym świecie i pełnych rozpaczy…
    A przecież wystarczy zawołać : Panie ratuj! Pan przychodzi z mocą ponad nasze wyobrażenia i jeśli w nim wytrwamy, staje się znowu bliski i znany!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

rfwbs-slide
Przejdź do paska narzędzi