Przejdź do paska narzędzi

Kto składa ofiarę dziękczynną, ten cześć Mi oddaje

Kto zachowuje Prawo, mnoży ofiary, a kto zważa na przykazania, składa ofiary dziękczynne. Kto świadczy dobrodziejstwa, przynosi ofiary z najczystszej mąki, a kto daje jałmużnę, składa ofiarę uwielbienia. Oddalenie się od zła jest upodobaniem Pana, a unikanie niesprawiedliwości jest Jego przebłaganiem. Nie ukazuj się przed Panem z próżnymi rękami, wszystko to bowiem dzieje się według przykazania. Dar ofiarny sprawiedliwego namaszcza ołtarz tłustością, a przyjemny jej zapach unosi się przed Najwyższego. Ofiara męża sprawiedliwego jest przyjemna, a pamięć o niej nie pójdzie w zapomnienie. Chwal Pana hojnym darem i nie zmniejszaj ofiary z pierwocin rąk twoich. Przy każdym darze twarz twoją rozpogódź i z weselem poświęć dziesięcinę. Dawaj Najwyższemu tak, jak On ci daje, hojny dar według swej możności, ponieważ Pan jest tym, który odpłaca, i siedemkroć razy więcej odda tobie. Nie staraj się przekupić Go darem, bo nie będzie przyjęty, ani nie pokładaj nadziei w ofierze niesprawiedliwej, ponieważ Pan jest Sędzią, który nie ma względu na osoby.

Syr 13, 1-12

Pan obdarzył mnie ogromną łaską codziennej Eucharystii. Otrzymuję codziennie dar zjednoczenia z Panem. Jestem obdarowywana Miłością i Pokojem. Ale też dokonuje się niezwykła interakcja- ja oddaję siebie Bogu. Moja ułomna, ale szczera miłość, wobec niezmierzonej Miłości Boga… Bezinteresowna ofiara Pana, przemienia mnie, otwiera na rzeczy ostateczne, ale też  tu i teraz, pozwala kochać drugiego człowieka. Bezinteresownie.

 

Perły Słowa

 

3 odpowiedzi do artykułu “Kto składa ofiarę dziękczynną, ten cześć Mi oddaje

  1. Tomasz

    Nadal jest miejsce na ofiarę dla Boga… Ofiara z siebie działa inaczej niż sądzi świat. Pozwala Bogu nam błogosławić! A w dodatku dostajemy życie wieczne. :))

  2. Maria

    Mirello, przepięknie napisałaś o darze, który posiadasz…o przeżywaniu codziennej Eucharystii…i o oddawaniu siebie Bogu…
    Moje życie zmieniła wiara i pokazała mi jego perspektywę… Dzięki za te Twoje słowa, są dla mnie budujące..

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

rfwbs-slide