Przejdź do paska narzędzi

Kto Mnie widzi, widzi Tego, który Mnie posłał

(J 12,44-50)
Jezus tak wołał: Ten, kto we Mnie wierzy, wierzy nie we Mnie, lecz w Tego, który Mnie posłał. A kto Mnie widzi, widzi Tego, który Mnie posłał. Ja przyszedłem na świat jako światło, aby każdy, kto we Mnie wierzy, nie pozostawał w ciemności. A jeżeli ktoś posłyszy słowa moje, ale ich nie zachowa, to Ja go nie sądzę. Nie przyszedłem bowiem po to, aby świat sądzić, ale aby świat zbawić. Kto gardzi Mną i nie przyjmuje słów moich, ten ma swego sędziego: słowo, które powiedziałem, ono to będzie go sądzić w dniu ostatecznym. Nie mówiłem bowiem sam od siebie, ale Ten, który Mnie posłał, Ojciec, On Mi nakazał, co mam powiedzieć i oznajmić. A wiem, że przykazanie Jego jest życiem wiecznym. To, co mówię, mówię tak, jak Mi Ojciec powiedział.

Mówi do nas Bóg wszechświata i wieczności. Wiemy, że mówi, bo życie Jezusa, jego nauczanie i Zmartwychwstanie to jasne potwierdzenie, dla każdego kto szuka prawdy i jest gotowy spełniać jej wymogi.
Jezus nas nie sądzi, ale jego Słowo pełne światła Prawdy pokaże nam w dniu Sądu kim jesteśmy. Jeśli je odrzucimy teraz … biada w czasie Sądu.

2 odpowiedzi do artykułu “Kto Mnie widzi, widzi Tego, który Mnie posłał

  1. Puella Clara

    Jezus jest również zwany Słowem. Bo tak jak Duch przemawia do naszych dusz, tak Jezus przemawiał werbalnie jako Człowiek. A Obie te Osoby są głosem Ojca. Bóg w Trójcy Jedyny!
    Nie jestem teologiem i jeszcze w coś się zaplączę, więc tak zakończę: Sluchajmy Pana! :))

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

rfwbs-slide