Makary Younan, czyli jak Duch posyła Kopta na front!

Koptyjski kapłan z kościoła świętego Marka w Kairze spowiadał i usłyszał jakieś krzyki  w swoim kościele… Kiedy się zbliżył się do człowieka, Duch zaczął mówić przez niego do, jak się okazuje, opętanego! Tak odkrył żywego Boga i swoje powołanie! 

 

Co piątek w kairskim kościele koptyjskim odbywa się nabożeństwo prowadzone przez ojca Makarego. Kapłan najpierw wyjaśnia naukę Pisma Świętego, następnie wszyscy modlą się liturgicznie. Nie zabraknie Ojcze Nasz po arabsku – „Abana levi fisamawat”. Następnie Ojciec Makary wyrusza na spotkanie swoich gości gotów uwalniać od demonów, proklamować uzdrowienie chromym, uwolnienie związanym magią … . Sam kapłan jest przykładem wolności , radości i mocy. 

Zobacz pokój i radość w  Duchu Świętym obecne w „Abouna Makari”.

Sposób oglądania: prawy klik na obrazku i wybierz opcję zapisz element docelowy jako . Następnie ściągnięty plik najlepiej obejrzeć w  Windows Media Player.

Nauczanie „Abouna Makari”:

Uwielbiajmy Pana. Klaszczmy dla Pana, który jest tutaj z nami. To Ty Panie nas tu zgromadziłeś Ty jesteś nasza radością. Ty jesteś naszym Ojcem pełnym miłości. Bądź błogosławiony Panie. Mój umiłowany jest słodki ( Pieśń nad Pieśniami). Mój umiłowany jest pełen miłosierdzia. Dam wam teraz moje świadectwo. Będziecie się śmiać ze mnie.

Posłuchaj co mowi duchowny po uwolnieniu  z opętania kobiety nie znającej arabskiego (angielski!).

Ojciec Makary z Kairu to kapłan pozwalający nam zobaczyć żywą ewangelię i moc Boga objawiającą się nam na ratunek.

Zapewne nie pomoże to świadectwo niewierzącym, bo oni często NIE chcą wierzyć w rzeczywistość duchową, ale wszystkim otwartym i poszukującym mam nadzieję potwierdzi: Bóg jest, działa przez Mesjasza Jezusa z Nazaretu dla naszego dobra. 
 

OSTRZEŻENIE: 


FILMY POKAZUJĄ  OSOBY OPĘTANE, MOCĄ BOŻĄ UWALNIANIE OD ZŁA! 

JEŚLI ODCZUWASZ LĘK LUB JESTEŚ SŁABEGO ZDROWIA NIE JESTEM PEWNY, CZY POWINIENEŚ JE OGLĄDAĆ! 

JEDNAK WIDZIMY NA NICH RÓWNIEŻ ZŁO PANICZNIE!!! BOJĄCE SIĘ OBECNOŚCI JEZUSA, CO UWALNIA NAS OD LĘKU … 
 
Jeśli chcesz być bezpieczny wobec osobowego zła to:
– nie otwieraj drzwi demonom przez wywoływanie duchów, magię , wróżby, amulety, wschodnią duchowość, jakkolwiek pojęty satanizm,
– zostań obywatelem Królestwa Bożego, którego władca – Jezus  z Nazaretu , Zbawiciel świata jest źródłem panicznego lęku wszelkich  podobnych upadłych istot.
Jeśli czujesz się napastowany lub zniewolony to, być może, będzie Ci potrzebna pomoc egzorcysty.
Wielu kapłanów wykonuje podobną służbę jak Ojciec Makary.  Kontakt możesz zdobyć dzwoniąć do miejscowej kurii biskupiej lub parafii.
Kilka ważnych uwag:
-osobowe zło nie może wszystkiego! Bóg jest Miłością i dba nawet o tych, którzy nie przejmują się
jego istnieniem,
-Bóg szanuje naszą wolność i, jeśli dobrowolnie otwieramy drzwi  demonom, one mogą wyrządzić nam krzywdę,
-wiele problemów psychiatrycznych lub psychologicznych może wyglądać jak zniewolenie lub opętanie.
Jeśli zajmowałeś się okultyzmem  nie jesteś stracony! Oddaj swoje życie Jezusowi, przyjmij jego ofiarę krzyża za ciebie, proś o przebaczenie i miłosierdzie, pójdź do spowiedzi.
Jeśli podpisałeś cyrograf również NIE jesteś stracony! Nikt wiedząc kim naprawdę jest szatan i jak wygląda istnienie w jego świecie nie zrobiłby tego. Bóg znajdzie podstawy do miłosierdzia dla Ciebie!
Największą jest jego przelana krew za nas. Czeka cię walka i trudne chwile, ale ZWYCIĘSTWO  należy do Jezusa  Zbawiciela Świata, Króla Królów i Pana Panów, przed którym ugiąć kolano muszą WSZYSTKIE ISTOTY STWORZONE.

Fragment modlitwy z 2 stycznia 2009 roku w Kairze, Mokrosia

Nadia

Ojciec Makary każe powiedzieć demonowi kontrolującemu Nadię  kim jest Jezus, ten wykręca się wrzeszcząc w końcu alla!(Bóg) , co Koptowie obecni w kościele przyjmują z aplauzem.W kraju islamskim to świadectwo potrzebne. Następnie Abouna odmawia egzorcyzm. Przybliżone tlumaczenie:
W imieniu Jezusa z Nazaretu, Mesjasza, mocą jego życie dającego krzyża, mocą jego Ducha Swiętego nakazuję każdemu duchowi opuszczenie ciała, niszczę wszelką władzę szatańską nad tym ciałem i zakazuję powrotu, niszczę wszelkie związania magią. Powtórzę ten egzorcyzm jeszcze  dwa razy dokonując zanurzenia w poświęconej wodzie i tchnieniu Ducha. Oświadczam w imieniu Jezusa z Nazaretu Mesjasza, że po trzeciej turze to ciało będzie wolne od szatana.
Na koniec egzorcyzmu kapłan wypowiada amen.
Wolna już Nadia odpowiada swoim głosem na pytanie jak masz na imię( ismaki?)
W odpowiedzi słyszy:  Mesjasz cię uzdrowił! 

Tłumaczenie konsultowane z  wierzącym  z Egiptu (brak „ogonków”):

Zamknij się (ucisz się). W imię Jezusa złóż rece i nie ruszaj nimi, nie ruszaj się. Czy znasz Jezusa? Kto to jest Jezus? Kim jest Jezus? Ucisz się (zamknij się). Kim jest Jezus Chrystus? Mowie w Imię Jezusa! W Imię Jezusa-mów! Nie rozumiem!
(Teraz diabeł przemawia przez kobietę,wcześniej słowa były niezrozumiale-było to wycie) Kobieta: Zabije twoje dzieci! (Chodzi o groźbę szatana, ze zabije dzieci tej kobiety)
 Ojciec Makary: Ty nie możesz! Bo one są w mocy Jezusa! W Imię Jezusa powiedz kim jest Jezus Chrystus!
Diabeł (kobieta): Syn Boży! (Wszyscy klaszczą)
Teraz będę trzykrotnie cie błogosławił krzyżem. Ty który jesteś w tym ciele wyjdziesz z niego i nie wrócisz więcej! W Imię Krwi Jezusa płynącej z Krzyża. W autorytecie Jezusa, który daje życie, ja rozkazuje  wszystkim duchom. Duchu, który zamieszkujesz w tym ciele, wyjdź z tego ciała. Wszystka magia, czary, niech wszystkie dzieła diabla wyjdą z niej!
W Imię Jezusa z Nazaretu! (Trzykrotnie błogosławi) To ciało jest już wolne, jest uporządkowane ( w porządku Jezusa)! W Imię Jezusa z Nazaretu. Ja przecinam wszystkie więzy. Amen
Teraz możesz ruszać rekami. Jakie jest twoje imię? Kobieta: Nadia. O.Makary: Jezus Chrystus cie uwolnił Nadio.

Kolejny film przedstawia typowy dla Ojca Makarego egzorcyzm. Formuła jest identyczna jak zawsze.

Warto zauważyć usiłowania demona opóźnienia  wyrzucenia go z  ofiary  i … ogromną wdzięczność jaką czuje uwolniony człowiek wobec kapłana. Jak zawsze Abouna kończy słowami: Mesjasz cię uwolnił!

Następny egzorcyzm jest wyjątkowy, bo uwalniana osoba jest cudzoziemką i nie zna arabskiego.

Demon jednak doskonale rozumie treść egzorcyzmu! Abouna jest zmuszony komunikować się z uwolnioną kobietą po angielsku, co  nam również daje szanszę zrozumienia .

(Dla tych, którzy jeszcze nie mówią po angielsku: 

-Jezus Mesjasz uzdrowił Cię. Czy wierzysz! Tak wierzę. Dziękuję Boże. Proszę przebacz mi . Przebacz mi wszystkie grzechy. )

Może wystarczy już    relacji z egzorcyzmów, bo choć widzimy chwałę i dobroć Boga, to również  świat osobowego zła jest tu pokazany. Naszym celem jest pokój i życie w Bogu.  W upadłych istotach nie ma już niczego z serca Ojca.

Archanioł Michał , którego imię znaczy: któż jest jak Bóg?, to znakomity przykład właściwej postawy.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

rfwbs-slide

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij