Przejdź do paska narzędzi

Obietnica Jezusa…

W dniu Pięćdziesiątnicy Piotr mówił do Żydów: Niech więc cały dom Izraela wie z niewzruszoną pewnością, że tego Jezusa, którego wyście ukrzyżowali, uczynił Bóg i Panem, i Mesjaszem. Gdy to usłyszeli, przejęli się do głębi serca: Cóż mamy czynić, bracia? – zapytali Piotra i pozostałych Apostołów. Nawróćcie się – powiedział do nich Piotr – i niech każdy z was ochrzci się w imię Jezusa Chrystusa na odpuszczenie grzechów waszych, a weźmiecie w darze Ducha Świętego. Bo dla was jest obietnica i dla dzieci waszych, i dla wszystkich, którzy są daleko, a których powoła Pan Bóg nasz. W wielu też innych słowach dawał świadectwo i napominał: Ratujcie się spośród tego przewrotnego pokolenia! Ci więc, którzy przyjęli jego naukę, zostali ochrzczeni. I przyłączyło się owego dnia około trzech tysięcy dusz.

(Dz 2, 36‐41)

……..

Rzekł do niej Jezus: «Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem. Kto we Mnie wierzy, choćby i umarł, żyć będzie. Każdy, kto żyje i wierzy we Mnie, nie umrze na wieki. Wierzysz w to?»

(J 11, 25‐26)

Serce w korze brzozy wyryte… Serce Jezusa kochające, Serce dla nieprawości naszych starte…

Obietnica przez Jezusa wypowiedziana, obietnica przez Apostołów przekazywana… Kiedyś, teraz, zawsze. Wszędzie, aż po krańce ziemi. Dla tych, którzy w Niego uwierzyli, oddali Mu swe serce i w Jezusie chcą żyć!

Odpowiedź do artykułu “Obietnica Jezusa…

  1. Tomasz

    Wspaniała obietnica i nawet można kosztować jej na Ziemi … Jeszcze nie tak jakbyśmy pragnęli. Zbawienie świata zależało od Jezusa. Mógł do nas nie przyjść…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

rfwbs-slide