Rosarii Butterfield droga od kokonu LGBT do radości życia z Bogiem w Kościele

Rosaria określa siebie w przeszłości  jako „unlikely convert” – kogoś, kto wydawał się odporny na  chrześcijaństwo.  W Polsce są feministki i działaczki LGTB podobne do jej dawnej postawy.   Dlaczego?  Żyła w udanych związkach lesbijskich, Biblię spostrzegała jedynie jako wytwór kultury przeszłych wieków, a wierzący wydawali się jej niechętni do analiz intelektualnych i pełni radości z kary piekła dla niej i jej przyjaciół. Ufff… Dodajmy do tego jej moralne zaangażowanie na rzecz pomocy osobom wykluczonym( co daje bezkrytyczne uczucie, że się jest ok)   oraz postawę „pride” – pychy, w wielu aspektach życia.

Opowiada o tym w klipie (niestety wyłącznie angielski):

Why Rosaria Butterfield Calls Herself an „Unlikely Convert” from Radical on Vimeo.

Jak doszło do zmiany? Otóż  postanowiła przyjrzeć się Biblii po wizycie grupy ewangelizacyjnej na jej uczelni. Oczywiście w celu lepszego zwalczania „stupid” – głupoty! Napisała artykuł w miejscowej gazecie, który wywołał gwałtowna reakcję zarówno poparcia jak i nienawiści. Jeden z listów był inny – po prostu przyjazny i zachęcający do kontaktu. Napisał go pastor.  Od tego czasu Rosaria stała się czytelnikiem Biblii i miała bezpośredni kontakt z ludźmi kościoła.

Opowiada o tym ( niestety tylko angielski):

Musiała przyznać, że Słowo jest nie tylko ludzkie i wymyka się kulturowym studiom. Z wielkim trudem i wyrzekając się „siebie” uzyskała relację z Bogiem i kościołem. Teraz ma odwagę opowiadać o tym procesie. Według jej obecnego poznania homoseksualizm, chociaż stosowany jest grzechem, nie jest najważniejszym i nie jest u podstaw nieszczęścia życia poza Bogiem.

To „pride” – pycha stawiająca człowieka ponad wszystkim, jest korzeniem zła.

Rosaria jest teraz spełnioną  osobą, ma dzieci i wolność płynąca od Ducha.

Dla mnie osobiście jej przykład jest wielkim wezwaniem do miłości nieprzyjaciół.

W praktyce ludzie środowiska LGBT są promotorami antychrześcijańskich zmian w prawie i kulturze. Jedynie  pochodząca od Pana Miłość może to zmienić i to również z jego cierpliwością… Niemożliwe bez jego Ducha.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

rfwbs-slide

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij