Dzień Mamy

Dzień Mamy ….jak wiele razy zarzucałam sobie, że jestem złą mamą…miotałam się pomiędzy obrazem macierzyństwa a rzeczywistością. Z perspektywy wielu lat, jestem wdzięczna Bogu za moje dzieci. Oduczyły mnie egoizmu, to pewne:)) Nauczyły słuchać, czasem muszę słyszeć wszystkich trzech na raz. Muszę dbać o siebie i nie przesadzać w żadną stronę, bo czeka mnie wtedy bezlitosna krytyka:) To ja jestem pierwszą osobą, na której sprawdzają swoje poglądy, stąd niejednokrotnie potrzebna jest szermierka słowna, by móc obronić swoje racje.

Widzę teraz, że najciężej było mi kiedy brakowało mi wiary w Boga…dopiero spotkanie Pana, pozwoliło zmienić perspektywę dostrzegania problemów moich synów. Kocham ich bardzo mocno, ale muszę zauważać to, co złe i walczyć o dobro. Z czasem okazuje się, że nie potrzebuję wielu słów. Oni też wiedzą, że zawsze jestem:)

 

A poniżej piosenka, która mnie po prostu wzrusza

 

Perły kobiecości

4 odpowiedzi do artykułu “Dzień Mamy

 1. Tomasz

  Rozmawiałem kiedyś z kolegą o karierze życiowej. Powiedział mi, że on chce napisać książkę, która będzie stała na półce kilka pozycji obok Kanta. Moja odpowiedź zaskoczyła go całkowicie. Wolałem zostawić ślad w sercach ludzi, uczniów. Bycie klasykiem jakiejkolwiek nauki specjalnie nie wydaje mi się ciekawe… Wbrew pozorom, ludzie są trwalsi od książek! Nie ma niczego bardziej chwalebnego niż uczestniczyć w ich stwarzaniu i wychowaniu! Przywilej macierzyństwa nawet bardziej.

  Mądrzy będą świecić jak blask sklepienia, a ci, którzy nauczyli wielu sprawiedliwości, jak gwiazdy przez wieki i na zawsze. Dan 12:3

  1. Maria

   Mądre myślenie Tomaszu… Co prawdziwie ma sens w życiu?  Ten ślad w sercach ludzi z czasem może zaowocować w następnych pokoleniach… książka pozornie trwalsza, materialna, zostaje..

   Dawać miłość i serce innym to powołanie człowieka, ale to też realizowanie siebie głębiej, zaspakajanie swoich potrzeb duchowych… i pisząc to zdanie pomyślałam czy to nie jest egoizm???

 2. Mirella Autor

  Mario…wierzę, a wiara to zaproszenie do zawładnięcia sobą przez Ducha Świętego…więc Jego mocą mądra mogę być… to cudowne doświadczenie

   

  Tomaszu:)) piękne:)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

rfwbs-slide
Przejdź do paska narzędzi