Dzień Mamy

Dzień Mamy ….jak wiele razy zarzucałam sobie, że jestem złą mamą…miotałam się pomiędzy obrazem macierzyństwa a rzeczywistością. Z perspektywy wielu lat, jestem wdzięczna Bogu za moje dzieci. Oduczyły mnie egoizmu, to pewne:)) Nauczyły słuchać, czasem muszę słyszeć wszystkich trzech na raz. Muszę dbać o siebie i nie przesadzać w żadną stronę, bo czeka mnie wtedy bezlitosna krytyka:) To ja jestem pierwszą osobą, na której sprawdzają swoje poglądy, stąd niejednokrotnie potrzebna jest szermierka słowna, by móc obronić swoje racje.

Widzę teraz, że najciężej było mi kiedy brakowało mi wiary w Boga…dopiero spotkanie Pana, pozwoliło zmienić perspektywę dostrzegania problemów moich synów. Kocham ich bardzo mocno, ale muszę zauważać to, co złe i walczyć o dobro. Z czasem okazuje się, że nie potrzebuję wielu słów. Oni też wiedzą, że zawsze jestem:)

 

A poniżej piosenka, która mnie po prostu wzrusza

 

4 odpowiedzi do artykułu “Dzień Mamy

 1. Tomasz

  Rozmawiałem kiedyś z kolegą o karierze życiowej. Powiedział mi, że on chce napisać książkę, która będzie stała na półce kilka pozycji obok Kanta. Moja odpowiedź zaskoczyła go całkowicie. Wolałem zostawić ślad w sercach ludzi, uczniów. Bycie klasykiem jakiejkolwiek nauki specjalnie nie wydaje mi się ciekawe… Wbrew pozorom, ludzie są trwalsi od książek! Nie ma niczego bardziej chwalebnego niż uczestniczyć w ich stwarzaniu i wychowaniu! Przywilej macierzyństwa nawet bardziej.

  Mądrzy będą świecić jak blask sklepienia, a ci, którzy nauczyli wielu sprawiedliwości, jak gwiazdy przez wieki i na zawsze. Dan 12:3

  1. Maria

   Mądre myślenie Tomaszu… Co prawdziwie ma sens w życiu?  Ten ślad w sercach ludzi z czasem może zaowocować w następnych pokoleniach… książka pozornie trwalsza, materialna, zostaje..

   Dawać miłość i serce innym to powołanie człowieka, ale to też realizowanie siebie głębiej, zaspakajanie swoich potrzeb duchowych… i pisząc to zdanie pomyślałam czy to nie jest egoizm???

 2. Mirella Autor

  Mario…wierzę, a wiara to zaproszenie do zawładnięcia sobą przez Ducha Świętego…więc Jego mocą mądra mogę być… to cudowne doświadczenie

   

  Tomaszu:)) piękne:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

rfwbs-slide

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij