Kameduli w Bieniszewie

 

Bieniszew. Niezwykłe miejsce, gdzie w 1003 roku poniosło śmierć męczeńską pięciu uczniów św. Romualda: Jan, Benedykt, Mateusz, Izaak i Krystyn.

Dzięki https://twitter.com/ulmusthic, mogę przedstawić Erem i Kościół Ofiarowania NMP.

Erem w Bieniszewie

 

Kościół w Bieniszewie

 

Domy Modlitwy

3 odpowiedzi do artykułu “Kameduli w Bieniszewie

  1. Puella Clara

    Klasztory to dla mnie takie niezwykłe wysepki na oceanie zagonionego świata. Tam się jest jakby poza czasem, mogąc swym życiem kontemplować Pana.
    1003 rok – tak niedługo po chrzcie Mieszka. Widać nie tak łatwo pogaństwo ustąpiło prawdziwej wierze. Bogu chwała za wszystkich, którzy ponoszą śmierć męczeńską w Imię Jezusa!

  2. Życzliwy Międzyrzeczanin

    Benedyktyni ponieśli śmierć w bliskiej okolicy Międzyrzecza, a nie w Kazimierzu Biskupim. Zostali osadzeni w pobliżu granicy, by prócz poddanych Piastów, chrystianizować nieodległe plemiona wieleckie. Źródła historyczne nie pozostawiają żadnych wątpliwości, gdzie uzyskali palmę męczeństwa. W Kazimierzu rozwinął się jedynie ich kult.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

rfwbs-slide

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij